Sadaļas Sadaļas

Ģimenes studija

Bērni un drošība uz Latvijas dzelzceļiem un ceļiem

Ģimenes studija

Kā tikt galā ar maza bērna niķiem publiskās vietās?

Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto

Eiropas Latviešu apvienības vadītāja slavē Latvijas dabu un ārpusskolas nodarbību iepējas bērniem

Elīnas Pinto CV ir iespaidīgs - ieguvusi plašu pieredzi Latvijas nevalstiskajā sektorā un strādājusi starptautiskās organizācijās, agrāk Eiropas Kustības Latvijā valdes locekle, pašlaik vada Eiropas Latviešu apvienību, Elīna bija arī Valsts prezidenta Egila Levita padomniece modernas valsts un ilgtspējības jautājumos. Līdztekus visam viņa ir arī trīs mazu bērnu māmiņa, no kuriem jaunākais dzimis tikai šī gada maijā. Precējusies ar portugāļu izcelsmes luksemburgieti Orlando. Šovasar, kad kā ik gadu viņi visi pieci viesojās Latvijā, vienu rītu Pinto ģimene atvēlēja sarunai ar "Ģimenes studiju".

"Ģimenes studija" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

 

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

“Es esmu Eiropas latviete ar saknēm Jelgavā, savu dzīvi veidojusi gan Latvijā, gan ārpus tās,” par sevi saka Elīna. “Mūsu dzīve rit dažādas valodas un kultūras saliedējot.”

“Elīna man atklāja vēl vienu jaunu Eiropas kultūras slāni,” saka Elīnas vīrs.  “Latvija ir kļuvusi par vienu no svarīgākajām valstīm manā dzīvē.”

Elīnu Orlando bildināja Pētebaznīcas tornī, tad sekoja divas kāzas – Luksemburgā sarakstījās un šaurā lokā svinēja kāzas, tad Latvijā Mālpils muižā saaicināja draugus no visas pasaules un divas dienas svinēja kāzas. Tagad ģimenē ir trīs bērni - Ernests, Matilde un pastarītis Artūrs.

Matildei patīk jāt ar zirgu, to viņa mācījusies Luksemburgā no trim gadiem. Rudenī Matilde dosies uz skolu Berlīnē, tā ir skola maziem bērniem, kur pierast pie skolas režīma.

Ernests šogad dosies uz lielo skolu pirmajā klasē. Mācības rit Vācijā, bet franču mācību sistēmā, vienu dienu bērni mācās franciski, otru vāciski. Dažādas valodas ienākušas ģimenē – “luksemburgiešu, portugāļu, angļu, vācu, franču, latviešu un bišķi itāļu,” par savām valodas prasmēm stāsta Ernests. Visvieglāk sazināties ir latviski. Vīrs ar bērniem runā luksemburgiešu valodā, vīra vecāki ar bērniem runā portugāļu valodā.

Pandēmijas laiks sakrita ar jaunākā bērna dzimšanu, kad jau bija iecerēts mierīgāks dzīves ritms sakarā ar Artūra ierašanos ģimenē. Orlando atceras, ka situācija ar Artura dzimšanu bija citāda, bija skumji, ka pats nevarēja piedalīties dzemdībās. Pirmais bērns dzima Luksemburgā, Matilde dzima Latvijā mājdzemdībās, trešais bērns dzima Vācijā. Elīna saka, ka katra pieredze bija ļoti atšķirīga.

Arī dzīves stils un tradīcijas katrā valstī ir atšķirīgas, bet katrā vietā ir kas labs, ko iegūt. Latvijā būtu jāmācās izrādīt atvērtību, uzskata Elīna.

Ģimenei Latvija ir sakņu sajūta, Elīna ļoti novērtē Latvijas dabu un plašo ārpusskolas aktivitāšu iespējas bērniem.

Ģimenei ir liels prieks pavadīt laiku Latvijā Elīnas vecāku lauku mājās, iemācīties dabas lietas tiešā saskarsmē, ne no grāmatas. Orlando kā īpašu Latvijā uzsver dabas tuvumu un tikšanos ar ģimeni un draugiem, cenšoties labāk iepazīt un izprast latviešu kultūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt