«Dardedzes» konferencē aktualizē jautājumu par vienaudžu seksuālo vardarbību

Liela sabiedrības daļa par seksuālo vardarbību nerunā, speciālistu pienākums ir problēmu aktualizēt, “Centrs Dardedze” ikgadējā konferencē īpaša uzmanība tiks veltīta sociālo darbinieku izglītošanā, lai viņi prastu strādāt preventīvi, īpaši tāpēc, ka seksuālās vardarbības tendence ir pieaugoša, un vardarbībā iesaistās arī nepilngadīgas personas.

Rīgā notiek nodibinājuma “Centrs Dardedze” X ikgadējā starptautiskā konference seksuālās vardarbības pret bērnu novēršanai, kurā piedalās vairāk nekā 100 sociālie darbinieki no visas Latvijas.

Pasaules Veselības organizācijas veiktais pētījums Latvijā rāda, ka katrs desmitais bērns un jaunietis ir ticis seksuāli izmantots, tādēļ nebūtu pārspīlēti to uzlūkot kā ļoti nopietnu problēmu, kas skar visu sabiedrību. “Centrs Dardedze” rīkotajā konferencē gan ārvalstu, gan Latvijas eksperti akcentēs vairākas būtiskas tēmas, kas sociālā darba veicējiem palīdzēs savlaicīgi ieraudzīt un atpazīt seksuālas vardarbības pret bērnu pazīmes un sniegs pārliecību, kā atrast resursus, lai seksuālo vardarbību novērstu un palīdzētu cietušajiem.

"Centrs Dardedze" valdes locekle Laila Balode par seksuālo vardarbību pret bērniem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
“Centrs Dardedze” valdes locekle Laila Balode Latvijas Radio skaidro, ka “Centrs Dardedze” rīcībā esošā informācija liecina - seksuālajai vardarbībai ir pieaugoša tendence. Iespējams, tas ir tāpēc, ka sabiedrība kļūst informētāka un vērīgāka un profesionāļi reaģē uz šādām situācijām.

Seksuālo vardarbību dala divās daļās – pieaugušo veikta seksuālā vardarbība pret bērnu un otra daļa ir bērni, kuri veic seksuālus kaitējumus pret citiem bērniem, ko ne vienmēr var saukt par seksuālu vardarbību, tās ir seksuālas darbības, kuras viena nepilngadīga persona veic pret citu nepilngadīgu personu. Kopš bērnu dzīvē ir ienācis internets, bērni saņem dažādu informāciju, tostarp informāciju par seksuālām darbībām. Dati liecina, ka pat sešus septiņus gadus veci bērni aizrāvušies ar pornogrāfiju, pauž Laila Balode.

Nodibinājuma “Centrs Dardedze” X ikgadējā starptautiskās konferences galvenais mērķis ir stiprināt sociālos darbiniekus, lai dotu zināšanas un atbalstu.

Konferencē ar sociālajiem darbiniekiem runās par prevencijas posmu, kas ir tas uzvedībā, kas liecina par vēlmi darīt pāri citiem, jo sociālo darbinieku redzeslokā nonāk ģimenes ar dažādām problēmām, bieži šajās problēmās ir dažādi riska faktori seksuālai vardarbībai.

Lielbritānijā ir liela pieredze darbā ar upuriem un arī daudz strādā ar pašiem pāri darītājiem, jo sabiedrība ir ieinteresēta, lai nebūtu recidīva. Nozīmīga darbības joma ir darbs ar nepilngadīgajiem, jo centra redzeslokā nonāk pat bērni, kuriem ir tikai deviņi gadi, britu kolēģiem ir pieredze šajā darbā.

Konferences ietvaros eksperts no Lielbritānijas Donalds Findlaters stāstīs par Lielbritānijas pieredzi sadarbībai ar sociālajiem dienestiem seksuālās vardarbības prevencijā. Donalds Findlaters ilgus gadus piedalījies atbalsta programmu izstrādē tieši seksuālās vardarbības veicējiem, pats aktīvi piedalījies arī šo programmu realizācijā sadarbībā ar Lielbritānijas Probācijas dienestu. Šobrīd Donalds Findlaters aktīvi pievērsies primārās prevencijas jautājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti