Ģimenes studija

Ilze Tigule mudina jaunā gadā ikvienam atļaut sev iemācīties ko jaunu

Ģimenes studija

Abgunstes muižā jau gadu saimnieko Jānis un Asnāte Avotnieki

Bušu ģimene iepazīstina ar dzīvi un darbu jaunizveidotajā Bārbeles zēnu pamatskolā

Bušu ģimene par dzīvi un darbu jaunizveidotajā Bārbeles zēnu pamatskolā

Bušu ģimene, kurā aug trīs bērni, dzīvi Rīgā nomainījuši pret dzīvi Bārbelē, kur priesteris Andrejs Mediņš izveidojis skolu zēniem. Tagad Agnis un Madara Buši tur strādā, un viņu mājas ir jaunizveidotajā Bārbeles zēnu pamatskolā. Arī pašu dēli Olivers un Kristiāns mācās šajā skolā, bet bērnudārzu apmeklē mazā māsa Estere.

Latvijas radio raidījumā "Ģimenes studija" tikšanās ar Agni un Madaru Bušiem.

„Pat īsti neapsēdāmies aprunāties, tas bija jā bez lielas ģimeniskas apspriedes,” par lēmumu pārcelties uz laukiem stāsta Agnis un Madara. Galvenais pamudinājums bijis mācību iestādes izvēle pašu bērniem, jo vecāki uzskata, ka,it sevišķi jaunākajam dēlam Oliveram skola, kurā klasē ir ap 30 bērnu, nav piemērota.

Agnis ir dabas zinību skolotājs šajā skolā, un dienā, kad viesojās "Ģimenes studija", viņš kopā ar vairākiem puikām devās uz Valles skolu, kur viņi trenējas planieru laišanā. Puikas paši veido savus lidmodelīšus.

Madara ir audzinātāja bērnudārzā, jo skolā darbojas arī bērnudārzs. Ģimene ir apmetusies skolas ierādītā dzīvoklī turpat skolas mājā.

„No burzmas gribējām aizmukt, un tas ir izdevies,” atzīst Madara. „Vai esam aizmukuši no citām ikdienas dzīves grūtībām, tas vēl ir jautājums.”

Vecākais dēls Kristiāns atzīst, ka nedaudz trūkst iepriekšējās skolas draugu, bet ir iemantojis arī jaunus un iemācījies vairākus jaunus darbus, piemēram, slaucīt grīdu, slaucīt putekļus, barot vistas vai suņus.

Agnis atklāj, ka, strādājot Bārbeles skolā, ir iespēja bērniem stāstīt par dabu, esot dabā, dzīvē parādīt, kāds ir purvs un kā garšo dzērvenes, kas tajā aug. Turklāt, strādājot nelielā skolā, ir iespēja meklēt individuālu pieeju katram bērnam.

Agnis vēl pāris dienas nedēļā dodas uz darbu Rīgā Latvijas Ornitoloģijas biedrībā un turpina veidot žurnālu "Putni dabā".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt