Rīta Panorāma

Intervija ar satiksmes ministru Tāli Linkaitu

Rīta Panorāma

«Čaks. Pilsēta.Tamvajs» - dzejnieka Aleksandra Čaka dzīves pieturas

Drošs saturs bērniem internetā - Bernistaba.lsm.lv

Bērnus un vecākus aicina uz radošo darbnīcu Raiņa muzejā

Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem vai skolotājiem 4. oktobrī plkst. 12.00 ir aicināti uz dzejas un mākslas darbnīcu “Klau, Klau: čir! čir!” Raiņa muzejā “Jasmuiža”.

Klausīšanās un zīmēšanas darbnīcā, kurā caur skaņām, formām un tekstūrām atdzīvojas dažādu putnu tēli, kopā ar vizuālo mākslinieci Evu Vēveri lasīs Raiņa dzejoļus par putniem no dažādiem krājumiem un izmēģinās frotāžas tehniku, lai atklātu reljefa un grafīta neparasto saderību.

Vecāki un pedagogi aicināti aktīvi piedalīties. Darbnīcā paredzēts zīmēt ar ogli un citiem mīkstajiem zīmēšanas materiāliem, tāpēc ieteicams ierasties apģērbā, kuru nav bail nosmērēt.

Eva Vēvere ir vizuālā māksliniece, plašāk zināma ar Poētiskā Robotisma projektiem, kuros spēles formā tiek risināti spriedzes pilni uzdevumi īpaši izvēlētās, ar laikmetīgo mākslu saistītās platformās un notikumos. Viņa strādā dažādos medijos, tai skaitā instalācijā, procesuālos notikumos, video, zīmējumā. Pēdējos gados pievēršas eksperimentālu sadarbību veidošanai ar laikmetīgās dejas un mūzikas profesionāļiem. Vadījusi mākslas darbnīcas bērniem Latvijā, Somijā, Igaunijā, Vācijā, kā arī ''London Gates Education Group'' izglītības programmas ietvaros Rīgā.

Mākslas un dzejas darbnīca “Klau, Klau: čir! čir!” ir trešā no piecām nodarbībām ģimenēm, kas no jūlija līdz oktobrim notiek Raiņa muzejos “Jasmuiža” un “Tadenava”. Trīs mākslinieces – Ilze Aulmane, Ieva Baumgarte, un Eva Vēvere – izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un, rosinot bērnus un vecākus iepazīt Raiņa tekstus, piedāvā iespēju ģimenēm zīmēt, līmēt, krāsot, aplicēt un citādi aizraujoši, radoši darboties kopā, veidojot pašiem savus mākslas darbus. 

Darbnīcai lūdz pieteikties līdz 3. oktobrim, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 29487589 (Solvita).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt