Bērnu draugs LeNeSOns aicina uz tikšanos muzikālajā vakarā

Lielajā ģildē 27. aprīlī ar koncertu “LeNeSOns un Britena “Muzikālie vakari”” noslēgsies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) bērniem veltītā koncertcikla “LeNeSOns” 11. sezona. Šajā ģimenēm ar bērniem domātajā koncertciklā jaunākie klasiskās mūzikas klausītāji var iepazīties ar simfonisko mūziku, kas rakstīta vai piemērota tieši bērniem, uzzināt par dažādiem orķestra mūzikas instrumentiem un piedalīties radošās darbnīcās. Koncertcikls paredzēts bērniem no 5 līdz 11 gadu vecumam. Koncertizrādes ar LeNeSOna piedalīšanos tiek iestudētas un izrādītas gan latviešu, gan krievu valodā. Šīs sezonas pēdējā koncertā LNSO atskaņos angļu komponista Bendžamina Britena ciklu “Muzikālie vakari” un populāro “Vienkāršo simfoniju”.

Bendžamins Britens (1913–1976) bija, iespējams, izcilākais Anglijas 20. gadsimta komponistiem. Viņa muzikālās dāvanas parādās agrā bērnībā, un 14 gadu vecumā viņš jau ir ap 100 skaņdarbu autors. 22 gadu vecumā Britens raksta mūziku romantiskam kinostāstam par aizliegto mīlestību – skaistu meiteni, kuru mīl trūcīgs puisis, tādēļ meitenes tēvs aizliedzis jauniešiem precēties. Šajā programmā tas likts blakus Britena “Vienkāršajai simfonijai”, kuras tapšanas recepte tikpat vienkārša kā simfonijas nosaukums – ņemot paša komponētus bērnu dienu opusus un pārstrādājot tos nelielam simfoniskajam orķestrim. “Vienkāršā simfonija” iepazīstina bērnus ar to, kas īsti ir simfonija. Tāpat viņi varēs tuvāk iepazīties ar “lendleru” un “tirolēzi” – dažādām tautām raksturīgām dejām.

Kā jau ierasts, mūziku papildinās mākslinieces Viviannas Marias Staņislavskas dzīvās ilustrācijas, kas dzims līdztekus mūziķu performancei. Klausoties konkrēto mūziku, māksliniece to nekavējoties ilustrēs gleznojumā, kas projicēts virs skatuves. Koncerta laikā aktieri Valdis Vanags, Aleksejs Geiko un Sanita Paula vedīs ceļojumā uz Angliju, iepazīstinās klausītājus ar simfonijas žanru un ielīksmos ar jokiem.

Uz skatuves kāps arī Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris. Scenārija autore – "Latvijas Dizaina gada balvas 2019" ieguvēja, reklāmiste, režisore un spožu ideju autore Una Rozenbauma, diriģents – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Andris Vecumnieks.

Koncerta starpbrīdī bērniem būs iespēja iepazīties ar vienu no orķestra spilgtākajiem pūšaminstrumentiem – trompeti. Tā kā šis ir sezonas noslēdzošais koncerts, klausītājiem tiks pasniegti diplomi par uzcītīgu klausīšanos un noslēgumā būs iespējama fotografēšanās ar iemīļoto tēlu LeNeSOnu.

27. aprīlī mākslinieki ar Bendžamina Britena mūzikas koncertu uzstāsies divreiz – pl. 11.00 krievu valodā ar Alekseju Geiko un pl. 14.00 latviešu valodā, piedaloties Valdim Vanagam. Biļetes iespējams iegādāties Lielās ģildes kasēs un “Biļešu paradīzē”. Atbalstot daudzbērnu ģimenes, 30% atlaidi 3+ Goda ģimenes karšu īpašniekiem.

Koncerta laikā būs atvērta grāmatu tirdzniecības vieta – izdevniecība “Liels un mazs” piedāvās grāmatas bērniem un sērijas “Bikibuks” izdevumus.

Jau patlaban iepriekšpārdošanā pieejami abonementi uz koncertcikla “LeNeSOns” nākamo sezonu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti