Panorāma

Igaunija un Lietuva samazina Covid-19 ierobežojumus

Panorāma

Pasniegtas teātra izcilības balvas

Bērnu aizsardzības dienā pievērš uzmanību vardarbībai

Bērnu aizsardzības dienā pievērš uzmanību vardarbībai

Pirmdien, 1. jūnijā, visā pasaulē atzīmē Starptautisko bērnu aizsardzības dienu. Kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas pagājuši 30 gadi, taču bērnu aizsardzības joma Latvijā ir kā kuģis bez kapteiņa un bez noteikta kursa. Tā situāciju ar bērnu tiesību aizsardzības ievērošanu Latvijā raksturo nevalstiskā organizācija “Centrs Dardedze”, kas šogad īpašu uzmanību pievērš  vardarbībai pret bērniem.

Fiziska, emocionāla, seksuāla vardarbība, kā arī bērnu pamešana novārtā Latvijā ir bieži izplatītas vardarbības formas. Taču – cik izplatītas, ir grūti pateikt, jo Latvijā vardarbību pret bērniem regulāri nepēta. Balstoties uz Valsts policijas jaunāko statistiku, zināms, ka pērn fiksēti 546 vardarbības pret bērnu gadījumi, visbiežāk seksuāla izmantošana. “Centrs Dardedze” atklātā vēstulē vēršas pie valsts augstākajām amatpersonām, aicinot valdību pievienoties īpaši izveidotai starptautiskai partnerībai vardarbībai pret bērniem.

“Pievienojoties šai kustībai, mums būtu brīnišķīga iespēja saņemt un dalīties ar visu to informāciju, kas jau pasaulē ir izpētīta par vardarbību pret bērniem. Kaut vai - ar kādām metodēm mēs strādājām, ja runa ir par dažādām vardarbībām. Kā tās izmantot? Vai mēs īpaši tās apgūstam?

Svarīgi jau nav vienreiz pa desmit gadiem pateikt, kas ir labi un kas ir slikti, un tad tos, kas dara slikti, sodīt. Svarīgi ir arī sabiedrību izglītot nepārtraukti.

Faktiski atrasties tādā veselīgā dialogā ar vecākiem, kuri audzina savus bērnus, ar skolotājiem, ar sociālajiem darbiniekiem, ar psihologiem, ar dakteriem un tā tālāk. Ar visiem tiem pieaugušajiem, kuri ikdienā saskaras ar bērniem,” norādīja organizācijas Konsultāciju daļas vadītāja Laila Balode.

“Centrā Dardedze” akcentē, ka Latvijā visbiežāk notiek cīņa ar sekām pēc vardarbības, taču nav aktīvas dienestu darbības, lai vardarbību laikus pamanītu un novērstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti