Panorāma

Ko sola reitingi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Panorāma

Kas jāzina par koronavīrusu?

Aicina ziedot bērniem ar autismu

Bērniem ar autiskā spektra traucējumiem kampaņā vāc līdzekļus agrīnas terapijas uzsākšanai

Bērniem ar autiskā spektra traucējumiem terapija jāsāk pēc iespējas agrāk. Bet Latvijas realitātē rindā uz šo pakalpojumu jāgaida gads. Lai palīdzētu ģimenēm pēc iespējas ātrāk nokļūt pie speciālista, šodien sākta kampaņa, kuras laikā ikviena cilvēka ziedoto naudu Eiropas rekonstrukcijas un attīstības banka dubultos.

Kampaņa "Es apņemos"

Kampaņā vāks līdzekļus, lai 40 bērni ar Autiskā spektra traucējumiem varētu saņemt agrīno intervenci.

Ziedot:

Par kampaņu lasi Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā.

Lasi arī:

Autiskā spektra traucējumi un to agrīnās pazīmes. Skaidro bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs

Izskatās, ka trīsgadnieks vienkārši spēlējas. Bet  tā nav. Šī ir jēgpilna nodarbība ar klīnisko psiholoģi, kuras laikā viņš mācās padot mašīnīti, draudzēties un runāt.

Autisti nereti ir mazi vientuļnieki. To, ka viņu bērniņam ir autisms, vecāki uzzināja dārziņā. Izdzirdot grupā valdošo troksni, viņš aizspieda ausis un noslēpās. Troksnis viņu satrauc joprojām. Policijas auto klīniskā psiholoģe vienmēr noslēpj, pirms sāk nodarbību. Nodarbības ir ļoti svarīgas gan valodai, gan uzvedībai. Oficiāli to sauc par ABA terapiju jeb lietišķo uzvedības analīzi.  

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Psihiatrijas klīnikas vadītājs, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs skaidro, ka bērni ar autismu neiesaistās sociālajā komunikācijā.

Ļoti mērķtiecīga, strukturēta terapija, intensīva rehabilitācija - tai ir labs efekts. Jo agrīnāk var sniegt palīdzību, jo labāki rezultāti.

365 dienas! Tik ilgi jāgaida, lai bērniņš ar autismu saņemtu valsts palīdzību. Privātā terapija ir pieejama, bet viena nodarbība maksā 25 eiro. Un tādu vajag daudz!

Kampaņa tiek rīkota, lai bērniem būtu iespēja palīdzību saņemt ātrāk. Katru eiro, ko privātpersonas ziedos šai kampaņai, Eiropas Attīstības un rekonstrukcijas bankas kopienas iniciatīvas ietvaros dubultos.

Nauda ir ļoti nepieciešama, katru nedēļu vismaz trīs vecāki lūdz atbalstīt savu bērnu.

Paralēli sākta iniciatīva, lai mainītu saistošos noteikumus un šo terapiju bērniem ar autiskā spektra traucējumiem apmaksātu valsts.

Ziedot var Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā www.bsf.lv , fonda Ziedot.lv mājaslapā, kā arī izmanotojot ''Mobilly'' kontu.

Par kampaņu:

Bērnu slimnīcas fonds (BSF) uzsāk labdarības un informatīvu kampaņu “Es apņemos” ar aicinājumu ikvienam mainīt savu dzīvi uz brīdi, lai mainītu 40 bērnu dzīvi uz mūžu!

Kampaņas mērķis ir ziedojumos piesaistīt 50 tūkstošus eiro, kuri Eiropas Attīstības un rekonstrukcijas bankas (ERAB) kopienas iniciatīvas ietvaros tiks dubultoti, tādejādi  BSF tiktu nodrošināti ap 100 000 eiro, lai 40 bērni ar autiskā spektra traucējumiem (AST) varētu saņemt agrīno intervenci – terapiju, kas bērniem palīdz attīstīt trūkstošās prasmes, piemēram, valodu un komunikāciju ar apkārtējo pasauli. Vidēji vienam bērnam terapija izmaksā 2500 eiro gadā, informē fonda pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt