Bērna drošība: Kam lūgt palīdzību un kā to darīt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Sākoties vasaras brīvlaikam, palielinās ar bērniem notiekošu negadījumu risks. Tāpēc svarīgi pārrunāt rīcību ārkārtas situācijās un informāciju, kas nepieciešama bērniem, lai palīdzību saņemtu.

Ārkārtas situācijā, kad nepieciešama palīdzība, bērnam ir jāatceras tikai viens tālruņa numurs, lai būtu iespējams saņemt palīdzību jebkurā ārkārtas vai nelaimes gadījumā –

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta numurs – 112. 

Dienests sniegs informāciju, kā rīkoties konkrētajā situācijā, vai arī savienos ar atbilstošu palīdzības dienestu – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts policiju, pašvaldības policiju, gāzes avārijas dienestu vai citiem dienestiem.

Uzrakstiet šo numuru un piestipriniet redzamā vietā mājās, piemēram, pie ledusskapja. Bērnam ir jāzina, kur meklēt šo numuru, jo apjukuma brīdī to var aizmirst.

Iemāciet bērnam, ka, lai sniegtu palīdzību, glābšanas dienestam jāsniedz šāda informācija:

Kur negadījums noticis. Bērnam jāzina adrese. Svarīgi minēt pilsētas vai citas apdzīvotas vietas nosaukumu, jo gadījumā, ja savienojums pārtrūkst, tad palīdzības dienests zinās notikuma vietu. Ja iespējams, jānosauc pilna adrese un vieta, kur noticis negadījums – māja, tilts, ceļš.

Kas ir noticis. Piemēram, bērns cietis, krītot no šūpolēm, dzīvoklī plīsusi karstā ūdens caurule... Pēc iespējas raksturot notikušo un cik personas tajā cietušas.

Savs uzvārds un ieteicams tālruņa numurs.

Lieliski, ja bērns šīs trīs lietas spēs pateikt, bet nekas, ja nespēs. Iedrošiniet bērnus, ka nevajag baidīties zvanīt arī tad  ja nav zināmi notiekošā fakti, adrese un cita informācija. Svarīgi paziņot par notiekošo, jo pa telefonu atbildēs profesionālis, kurš zinās uzdot jautājumus, lai iegūtu nepieciešamo informāciju.

Bērnam jāzina, ka saruna pa telefonu jāturpina tik ilgi, kamēr sarunu beidz dienesta speciālists.

Zvans uz 112 ir bez maksas no jebkura tālruņa, no jebkuras vietas Latvijā. Svarīgi atcerēties, ka tālruņa numuru 112 var sazvanīt arī tad, ja mobilajam tālrunim nav SIM kartes vai priekšapmaksas kartes kredīta,  vai tālrunis ir bloķēts un nav zināms PIN kods.

Skaidrojiet bērnam, lai viņš, pirms atbrauc palīdzības dienesta darbinieki, neuzsāk neko pats – neiet telpās, kur noticis negadījums. Ja palīdzība ir lūgta, tad tā tiks sniegta, ir jāgaida speciālisti, kuri zinās, kā rīkoties vislabāk.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti