Atklās Elīnas Brasliņas zīmējumu izstādi «Svešinieks un Ķēniņš»

No 20. decembra līdz 20. janvārim mākslas izglītības centrā "Trīs krāsas" notiek Elīnas Brasliņas zīmējumu izstāde “Svešinieks un Ķēniņš”.

Izstādē skatāmas ilustrācijas no izdevniecības “Neputns” izdevumu sērijas “Mākslas detektīvi” grāmatām “Svešinieka atnākšana” un “Pēdējais ķēniņš”. Izstādes nosaukums ir brīvs salikums no abu grāmatu nosaukumiem un aicina izpētīt Svešinieka un Ķēniņa tēlus no Luīzes Pastores stāstiem.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Elīnas Brasliņas ilustrācijas, kas tapušas grāmatai “Svešinieka atnākšana” un veltītas Niklāva Strunkes gleznai “Cilvēks, kas ieiet istabā”, stilistiski sasaucas ar Strunkes kubistisko gleznojuma manieri. Savukārt grāmatā “Pēdējais ķēniņš” māksliniece interpretējusi Voldemāra Irbes, tautā sauktā Irbītes šķietami vieglo pasteļkrītiņu zīmējumu izteiksmību un košumu.

Māksliniece stāsta, ka, ilustrējot “Mākslas detektīvu” grāmatas, centusies izpētīt un zīmējumos atspoguļot katra grāmatās aprakstītā mākslas darba vai mākslinieka īpašo izteiksmes veidu, vienlaikus saglabājot izdevumu sērijas galveno varoņu atpazīstamību.

“Svešinieks un Ķēniņš” ir pirmā izstāde mākslas izglītības centra "Trīs krāsas" jaunajās telpās Miera ielā 15. Elīnas Brasliņas zīmējumu izstāde ir īpaša Ziemassvētku dāvana "Trīs krāsu" mākslas skolas audzēkņiem un visiem grāmatu sērijas “Mākslas detektīvi” cienītājiem.

Elīna Brasliņa studē Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā grafikas specialitātē. Māksliniece ilustrējusi dažādu autoru grāmatas,  veidojusi ilustrācijas žurnāliem. Šobrīd strādā pie animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” pēc Luīzes Pastores grāmatas “Maskačkas stāsts” motīviem. Šogad  saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu grāmatu mākslā par vairāku grāmatu ilustrācijām, starp kurām ir arī “Pēdējais ķēniņš”.

Izstādes atklāšana 19. decembrī pl. 19.00. Izstāde apskatāma otrdienās - piektdienās 15.00 – 19.00, sestdienās 11.00 – 14.00, svētdien, pirmdien – slēgts. 29., 30. decembrī – slēgts. Mākslas izglītības centrs "Trīs krāsas" atrodas Rīgā, Miera ielā 15/1, pagalma ēkā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti