Ģimenes studija

Kā jauniešiem veicas eksakto zinātņu konkursos, kas šogad notiek attālināti?

Ģimenes studija

Pandēmija nojaukusi trauslās robežas dzimumu līdztiesības ievērošanā

VBTAI pievērš vairāk uzmanības vecākiem, kas vieni audzina bērnus

Akcijā pievērš uzmanību vecākiem, kas vieni audzina bērnus

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) pievērš uzmanību to vecāku prolēmām, kas bērnus audzina vieni. Nedēļā no no 11.- 17. maijam norisinājās akcija “Es audzinu viens!”, tajā visvairāk zvanu saņemti par pusaudžu atkarību jautājumiem un mācību grūtībām, speciālisti atklāj raidījumā “Ģimenes studija”.

"Ģimenes studija" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Ģimenes studija.

 

Garums - 50 min; jaunas epizodes katru darba dienu.

Akcijā vecāki, kuri bērnu audzina vieni, uzticības tālrunī varēja saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību jautājumos, kas skar bērnu.

Šāda akciju VBTAI rīkoja jau trešo reizi, stāsta Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja un Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas psiholoģe Marija Sorokina.

Vecāku zvanos ārkārtas situācijas fons jūtams, tas ir prasījis resursus, pārkārtošanos, arī finansiālais pamats mainījies, jāprot atrast jaunas pieejas. Ir peiejama bezmaksas psiholoģiskā palīdzība, bet ne vienmēr viegli to lūgt, uzsver Amanda Vēja.

Tēmas ir svarīgas, vecāki bez speciālistiem nevar situācijas atrisināt. Viena no tēmām – bērnu atkarības, šis laiks ir tās izgaismojis. Liels bloks ir bērnu mācību grūtības. Zvani iezīmējas ar vecāku emocionālu izsīkumu, atbalsta un resursu trūkumu.

Marija Sorokina pie uzticības tālruņa novēro, ka audzinot bērnu vienam, rūpe ir dubultā;  augstās gaidas, augstā latiņa palielina šo saspringumu un rūpes.

Marija Sorokina iesaka vecākiem nebaidīties kļūdīties, atļaut bērniem kļūdīties un mācīties no savām kļūdām.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti.

Darbadienās no pulksten 12.00 – 20.00 ar Uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties, arī izmantojot tiešsaistes konsultācijas, – čata logs meklējams VBTAI mājaslapā www.bti.gov.lv, vai arī vēršoties pēc palīdzības e-pastā – [email protected]

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti