Rīta Panorāma

Skype intervija ar Ilzi Neimani-Nešporu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Andu Sauļūnu

«Es audzinu viens!» - sāks palīdzības akciju vecākiem, kas bērnu audzina vieni

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 11.- 17. maijam rīkos akciju “Es audzinu viens!”. Vecāki, kuri bērnu audzina vieni, uzticības tālrunī varēs saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību jautājumos, kas skar bērnu, paziņojumā presei informē Taivo Trams no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas.

Šāda akcija tiek rīkota jau trešo reizi. “Mēs aicinām ikvienu vecāku, aizbildni, adoptētāju vai audžuvecāku, kurš ikdienā viens nodrošina bērnu aprūpi un saskaras ar dažādām grūtībām, droši vērsties Uzticības tālrunī un saņemt bezmaksas psiholoģisko palīdzību jautājumos, kas skar bērnus”, uzsver inspekcijas Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

Uzticības tālruņa apkopotā zvanu statistika norāda, ka arvien pieaug zvanu skaits no pieaugušajiem, kuriem ir dažādi jautājumi saistībā ar bērniem. Īpaši pašlaik Covid 19 krīzes laikā, sastopoties ar dažādiem ikdienas izaicinājumiem, zvani no vecākiem tiek saņemti katru dienu.

Līdzšinējā Uzticības tālruņa pieredze liecina, ka sarunas ar vecākiem parasti ir emocionāli piesātinātas, jo vecāki, stāstot par notikušo, izjūt trauksmi, bezspēcību, apjukumu un dusmas. Problēmu loks ir ļoti plašs – sākot no bērna disciplinēšanas jautājumiem, uzvedības problēmām un mācību izaicinājumiem līdz pat interneta drošības aspektiem.

Kā secina speciālisti, kas ikdienā apkalpo zvanus - ne visiem vecākiem, kas vieni rūpējas par bērniem, ir pieejama atbalsta sistēma, tāpēc jo īpaši svarīgi ir savlaicīgi saņemt psiholoģisku palīdzību, risinot ikdienas grūtības. Šīs akcijas ietvaros ir iespēja pašam vecākam bez maksas saņemt ne tikai profesionālu psiholoģisko atbalstu, bet arī vērsties pēc informatīvas palīdzības konkrētās situācijas risināšanā.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti.

Darbadienās no pulksten 12.00 – 20.00 ar Uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties, arī izmantojot tiešsaistes konsultācijas, – čata logs meklējams VBTAI mājaslapā www.bti.gov.lv, vai arī vēršoties pēc palīdzības e-pastā – [email protected]

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt