Rīdziniekiem pieejams bezmaksas sociālās rehabilitācijas pakalpojums bērniem ar uzvedības traucējumiem

Jau piekto gadu Latvijas Bērnu atbalsta fonds (LBAF) aicina rīdzinieku ģimenes, kurās aug bērns ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām, pieteikties un apmeklēt sociālās rehabilitācijas pakalpojumu "Ceļš pie sevis". Rīgā deklarētajiem bērniem pakalpojums ir pieejams bez maksas. Tā ietvaros desmit mēnešu garumā ar bērnu un viņa ģimeni strādā LBAF speciālistu komanda, kurā ietilpst sociālais darbinieks, ģimenes atbalsta persona, ģimenes sistēmiskais psihoterapeits, klīniskais psihologs, mākslas terapeits, ergoterapeits, skaņu terapeits un citi speciālisti, paziņojumā presei informēja LBAF pārstāvji.

"Visbiežāk pie mums nonāk bērni, kuriem ir dažādas uzvedības problēmas, piemēram, nespēja kontrolēt dusmas, agresivitāte vai noteikumu ignorēšana ne tikai mājās, bet arī skolā un citās sabiedriskās vietās. Pakalpojumā mūsu speciālisti strādā ne tikai ar pašu bērnu, lai izprastu šādas uzvedības cēloņus, bet arī vecākiem, jo tieši no viņiem lielā mērā ir atkarīgs, vai un kāda veidosies kopējā attiecību dinamika ģimenē un kādi paradumi nostiprināsies bērna uzvedībā," skaidro sociālās rehabilitācijas programmas "Ceļš pie sevis" vadītāja Elīna Lejiņa-Kairiša.

Pakalpojums "Ceļš pie sevis" ir paredzēts bērniem un viņu piesaistes personām divās vecuma grupās: bērniem no četriem līdz sešiem gadiem un no septiņiem līdz deviņiem gadiem.

Tas veidots tā, lai uzlabotos viņu aprūpes kvalitāte un savstarpējās attiecības ģimenē, attīstītos vai uzlabotos prasmes risināt konflikta situācijas, kā arī bērni veiksmīgāk spētu sociāli iekļauties bērnudārzā un skolā.

Lejiņa-Kairiša norāda, ka arvien biežāk programmas speciālisti saskaras ar to, ka bērna uzvedības problēmas ir saistītas ar pārmērīgu viedierīču lietošanu, kā arī to izmantošanu kā manipulācijas instrumentu no vecāku puses. Pakalpojuma "Ceļš pie sevis" ietvaros LBAF speciālistu komanda veiksmīgi strādājusi jau ar vairākām ģimenēm, risinot arī ekrānatkarību problēmas. Smelties idejas kopīgai laika pavadīšanai ar bērniem var mājaslapā www.stiķi.lv.

Pieteikuma anketu dalībai pakalpojumā "Ceļā pie sevis" var aizpildīt šeit.

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu "Ceļš pie sevis" LBAF nodrošina Rīgas domes Labklājības departamenta piešķirtā finansējuma ietvaros un īsteno sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Grupu komplektēšanu plānots noslēgt oktobrī, un novembrī sāksies jau individuālās konsultācijas un saskarsmes grupas. Grupas dalībai programmā tiek veidotas gan LBAF filiālē Juglā, gan multifunkcionālajā centrā "Domino" Iļģuciemā.

Par LBAF

LBAF (Latvijas Bērnu atbalsta fonds) ir sabiedriskā labuma organizācija, kas darbojas kopš 1994. gada 26. janvāra. Pateicoties ciešai un ilggadējai sadarbībai, kā arī turpinot piesaistīt arvien jaunus atbalstītājus, iespēju robežās fonds ir spējis sniegt palīdzību un atbalstu un darīt visu, lai veidotu katra mūsu aizgādībā esošā bērna dzīvi krāsaināku un nākotni gaišāku. Kopš 2019. gada nogales LBAF ir arī sociālo pakalpojumu sniedzējs un ikdienā nodrošina sociālās rehabilitācijas pakalpojumu bērniem ar saskarsmes grūtībām un uzvedības traucējumiem un viņu piesaistes personām

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti