Ģimenes studija

Bērnu pieskatīšana vasarā: draugu ģimenes izpalīdz cita citai

Ģimenes studija

Vai būs kas dzied pēc 50 gadiem, jeb kāda būs Dziesmu svētku kustība nākotnē

Astoņi mēneši Kanāriju salās. Pieredzē dalās Kuksiku ģimene

Astoņi mēneši Kanāriju salās. Ciemos pie Kuksiku ģimenes

Rīgas pievārtē, Salaspils lauku teritorijā dzīvo Kuksiku ģimene. Andris un Maija audzina četrus bērnus – Kati, Kristianu, Miku un Kurtu – un pagājušajā rudenī rada iespēju uz astoņiem mēnešiem pārcelties uz Kanāriju salām. Sarunā ar Latvijas Radio raidījumu "Ģimenes studija" ģimene dalās ar piedzīvoto.

Maija stāsta, ka Andra ierosinājums pārziemot Tenerifē nav bijis liels pārsteigums. 

 

"Viņš mierā nevar, ja izdara vienu lietu, nākamā dienā viņam dzimst jauna ideja, ko vajadzētu realizēt," atklāj Maija. "Kad dzirdu, ka viņš saka: es izdomāju vai man ienāca prātā, man jau ir aukstas tirpas – kas atkal?"

Viņa arī stāsta, ka vīra idejas pieņem palēnām. Arī Kate stāsta, ka sākumā bijusi pret došanos prom, jo te ir draugi, ģimene, skola, dziedāšana, sava istaba.

Andra stāsts neparastāks. Viņš atklāj, ka ar ceturtā bērna ienākšanu ģimenē radusies vajadzība arī tētim doties bērna kopšanas atvaļinājumā un tas "atvēra logu realizēt sapni – padzīvot siltajās zemēs vienu ziemu". 

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

"Sākumā, kad Maijai pateicu tādu piedāvājumu, viņa atbildēja, – tu, dullais, es ar tevi vairs nerunāju," stāsta Andris. "Pēc nedēļas es viņai vēlreiz pārjautāju. Man bija trīs litru burka, kur liku visas divu eiro monētas, kas ienāca manā kabatā. Es nedrīkstēju atdot nevienam. Pēc divām nedēļām pārrunā ar Maiju es izteicu piedāvājumu paskatīties, cik mums ir naudas burkā un cik maksā biļetes uz Tenerifi. Mēs saskaitījām naudu burkā un paskatījāmies aviobiļešu cenas, un šīs abas summas bija pilnīgi identiskas. Teicu: Maija, vai tā nav Dieva zīme? Viņa pēc divām dienām teica: jā, braucam."

Divu nedēļu laikā viss bija jāsakārto, un devāmies ceļā. 

Ģimenei ir zīmīga saikne ar Latvijas Radio 1, pirms vairākiem gadiem – 2014. gadā Andri un Maiju uzaicināja uz radio uz raidījumu sarunai par to, vai ir svarīgi precēties, tad tiešajā ēterā Andris bildināja Maiju.

Par došanos uz Tenerifi Maija saka, ka nebija nemaz tik grūti sakārtot mantas, sākumā ģimene dzīvoja radinieku dzīvoklī. Bija nolemts vēlāk īrēt dzīvokli, bet papildu izdevumu dēļ tas nebija iespējams, visu laiku dzīvoja divās istabās.

Grūtāk bija tad, kad bērniem skolā bija brīvlaiks un brīvās dienas, tad bija intensīvi jādomā, ko darīt ārpus dzīvokļa.

Skola ir citāda, ir vairāk pasākumu, kur piedalās arī vecāki, skolēni un pieaugušie bija atsaucīgi un draudzīgi, stāsta Kate. Vienīgais, kas negaršo, bija ķirbju zupa – ļoooti negaršīga, atceras Kristians.

Mamma skaidro, ka draudzīgā vide un brīvā atmosfēra ļoti patika, "žēl, ka tā nav Latvijā", stāsta mamma.

Kate uzskata, ka lielākais guvums no Tenerifē pavadītā laika ir spāņu valodas zināšanas.

Tētis uzskata, ka izglītības sistēma skolā ir progresīva, skolotāja profesija prestiža un labi apmaksāta. Bērni mācījās pusprivātā skolā, bija jāmaksā mācību maksa, par pusdienām, diezgan daudz par mācību materiāliem.

Bērni mācījās attālināti arī Latvijas skolā.

Atbraucot atpakaļ, nebija sajūtas, ka ir bijusi ilga prombūtne no Latvijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti