V.I.P.

«V.I.P.» 28. novembris. Pirmais pusfināls. Ģimenes

V.I.P.

V.I.P. 28. novembris. Pirmais pusfināls. Ģimenes

V.I.P. 21. novembris. Fināls. Teātra erudīti

Vai teātra ļaužu «V.I.P.» finālā spēlmaņus samulsina paša Smiļģa spoks?

"V.I.P." aizkulisēs finālam atbilstošs satraukums, bet ļoti draudzīga un labvēlīga atmosfēra, jo abas komandas viena otru zina varen labi arī ārpus "V.I.P." ložas. Raidījuma režisore Laura Hirša, būdama pati tuva teātrim, ļoti vēlētos, lai uzvar abas komandas. Uģis savukārt cer uz lielo uzvaru, kad komandas neizmantotu papildiespējas un kāda saņemtu pat 3000 eiro. Un tieši šajā "Spēlmaņu nakts" tematikas spēlē neiztrūkstošs vēl kāds viesis... neredzams, bet sajūtams. 

Spēlei gatavojas Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja komanda ar kapteini Ralfu Liepu un Latvijas Nacionālā teātra komanda ar kapteini aktieri Raimondu Celmu.

Redzot, ka Ralfa Liepas komanda atkal gatavo kādu īpašu fotogrāfiju pretiniekiem, teātra komanda jūtas samulsusi, ka nav dāvanas.

"Mēs kā dāvanu Jums atstāsim Ivaru Kļavinski," iesāka Raimonds Celms. "Viņš lieliski vada ekskursijas mūsu teātrī, viņš daudz ko zina, jums muzejā noteikti noderēs!"

"Ak, tu negribi būt vienīgais Smiļģa muzeja eksemplārs?" Raimondam atjoko muzeja vadītājs Jānis Siliņš. "Vai esi aizmirsis, ka ierakstījām Rūdolfa Blaumaņa dzejoli "Tālavas taurētājs" tavā izpildījumā un katrā ekskursijā, katrs apmeklētājs to dzird…"

Eduarda Smiļģa teātra muzeja komanda

Saruna turpinās par atmiņu, par ceļiem, neceļiem un līkločiem, ko tie mēdz izdarīt. Izrādās, Raimonds, vēl vidusskolnieks būdams, iemācījies šo dzejoli un tas ir palicis atmiņā, iespējams uz visiem laikiem.

"Man ļoti patīk šis dzejolis, laikam kaut kā īpaši to izjūtu. Ir grāmatas, teksti, pie kuriem gribas atgriezties, bet tas nenozīmē, ka šeit, "V.I.P." studijā, varētu būt līdzīgi, ka kādreiz dzirdētais pēkšņi uzpeldētu," tā Raimonds.

Latvijas Nacionālā teātra komanda

Linda Ģībiete piebilda, ka tas saistītas arī ar konkrētā brīža emocijām, bet emocijām mēdz būt īss mūžs: "Gan sportam, gan teātrim ir līdzīgs līdzi jušanas aspekts, bet cik ilgi spējam šo satraukumu un adrenalīnu noturēt sevī? Arī šajā spēlē noteikti šis aspekts darbojas!"

Smiļģa muzeja komandas kapteinis Ralfs saka: "Maucam!", un fināls var sākties!

Ierakstam sākoties, gan pretinieki, gan Uģis Joksts saņem no Smiļģa muzeja komandas pa fotokopijai ar pašu Smiļģi kādā lomā, abas bildes tiek nostutētas uz Raimonda un Uģa galdiem.

Spēle rit pārdomāti un izsvērti, lai gan teātra komanda iekrīt jautājumā par Seno Atēnu teātri: vai nabadzīgos pilsoņus teātrī ielaida bez maksas vai viņus vispār neielaida uz izrādēm?

Paklūp arī muzeja trio, jo nespēja laikā atcerēties aktiera Kolina Fērta vārdu, pareizāk sakot nesadzird, ka muzeja mākslas eksperte Silvija Geikina no komandas to vairākkārt klusi nosauc.

Un tad Raimonda Celma komandai ir jānosauc Māras Zālītes luga, kurā galveno varoni izrādes laikā atveido seši aktieri. Uz Uģa Joksta galda tanī brīdī apgāžas Eduarda Smiļģa foto…

Raimonds saka: "Nu viņš ir šeit, piedalās – tas ir Smiļģis!" Studijā mulsums un klusums, Uģis lēnām paceļ foto un noliek vietā!

Par Smiļģa "izdarībām" ārpus laika un telpas ir daudz runāts, īpaši šādas vīzijas piedzīvojuši Jaunā Rīgas teātra aktieri Lāčplēša ielā un arī Smiļģa muzejā, ko gan pats muzeja vadītājs nosauc par neskaidrām sakritībām. Lai arī kā būtu, gadījums "V.I.P." studijā – diezgan interesants!

Iesūti jautājumu V.I.P. !

Arī raidījuma 13. sezonā noteikumi nav mainījušies: veidotāji gaida skatītāju iesūtītus jautājumus, ko uzdot raidījuma "Veiksme. Intuīcija. Prāts." komandām.

Jautājumus var sūtīt, aizpildot anketu.

Ja skatītāja iesūtītu un precīzi noformētu jautājumu anketu jautājumu spēles datorprogramma izvēlēsies iekļaut finālspēles saturā, tad šī jautājuma autors spēlēs pret komandu.

Par pārējiem sezonas spēlētājiem lasi šeit.

Rezultāts? Ikvienai komandai būtu grūti sacensties ar Smiļģa muzeja komandas lielisko trijnieku, taču ir jāpasaka, kas notika pēc spēles aizkulisēs – Jānis Siliņš un Silvija Geikina nolēma, ka naudas balva tiek atdota kapteinim Ralfam Liepam un viņa kursa biedriem Nellijai Spūlei un Jānis Leščinskim, kas spēlēja 14. novembra pusfinālā Indras Rogas komandā, kursa darbu izrāžu veidošanai. Jaunieši bija ļoti gandarīti par uzvarētāju lēmumu, un mēs ceram, ka latviešu teātra pasaulei, arī pateicoties vipam, taps jauni un talantīgi dramatiskā teātra režisori – Smiļģim pa pēdām, jo pats taču iesaistījās un sakārtoja visu pēc sava prāta!
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti