Liepājā 50 ziemas peldētāji filmējušies mākslas darbam jūrā

Liepājā ziemas peldētāji kļuvuši par mākslas darbu – tā par pašas piedzīvoto stāsta Liepājas laikraksta "Kurzemes Vārds" korespondente Linda Kilevica. Viņa jau vairākus gadus peldas ziemā un ir sajūsmināta par iespēju kopā ar citiem Latvijas ziemas peldētājiem piedalīties mākslinieces Ievas Epneres videoinstalācijā "Kolekcija", kas no decembra sākuma apskatāma Malmes mākslas muzejā Zviedrijā izstādē "Latvijas kolekcija".

Liepājā 50 ziemas peldētāji filmējušies mākslas darbam jūrā
00:00 / 05:16
Lejuplādēt

Brīdī, kad Linda tikās ar Latvijas Radio, jūras krastu klāja sniega kārta, bet viņa droši noģērbās un basām kājām devās iekšā ledainajā ūdeni. Pavisam citas sajūtas bijušas, kad tapa Ievas Epneres mākslas darbs. Aptuveni astoņus grādus aukstā ūdenī peldētāji pavadījuši 22 minūtes, piedzīvoto atceras Linda Kilevica.

"Tas bija vienkārši fantastiski. Ej nevis vienkārši peldēties, bet ej ar mērķi, apzinies, ka tev ir ļoti svarīga loma, tajā pašā laikā piedzīvo viļņus, vēju, domā, kā noturēties kājās, kā neizmest balto gleznu no rokām. Atcerēties, ka ir jāskaita līdz astoņi un tad līdz 15, kaut kur vēl jāiet. Nofilmējām divas reizes un mums saka, – izrādās, ka vēl nav ideāli, mums bļauj no krasta, ka jāiet vēl trešo reizi. Beigās jau man likās, ka varu iet arī 15 reizes," viņa stāstīja.

Linda arī norādīja, ka līdz izstādes atklāšanai Malmē bija jāklusē, nedrīkstēja dalīties ar saviem iespaidiem, fotogrāfijām.

Tomēr tad, kad to jau drīkstēja, maisam gals bijis vaļā – pilns internets ar "roņu" sajūsmu.

Ziemas peldētāju interese par iespēju piedalīties šajā projektā bijusi tik liela, ka "roņi" atbraukuši pat no Valmieras, stāstīja Kilevica. Arī pati piekritusi izaicinājumam un joprojām pauž sajūsmu par notikušo.

"Tas bija viens no skaistākajiem piedzīvojumiem visiem, kuri ziemā peld. Tik unikālā projektā piedalīties, būt līdzdalīgam, tā ir fantastiska sajūta, ka tu esi varējis noderēt brīnišķīgam māksliniekam viņa darbā. Viņai bija vajadzīgi ap 50 ziemas peldētāji, kuri var ieiet novembrī jūrā un tur kādu laiku arī uzturēties – mēs esam gleznu kolekcija, kurai ir bijis ļoti sarežģīts liktenis Zviedrijā – tikt izstādītām, pēc tam pazust, tikt nobāztām arhīvā, pēc tam laimīgi atrasties. Par to arī ir Ievas Epneres videoinstalācija "Kolekcija"," stāstīja Kilevica.

Filmēšanas laikā bijuši pamatīgi viļņi, kas bijis nervus kutinošs pasākums. Linda uzvilkusi arī hidrotērpu, lai tomēr ilgā stāvēšana ūdenī nepārvērstos par nosalšanu.  

Linda Kilevica pludmalē ar Ziemassvētku vecīti
Linda Kilevica pludmalē ar Ziemassvētku vecīti

Ar to šogad žurnālistes "roņa" piedzīvojumi nebeidzās. Sociālajos tīklos nevar nepamanīt Lindu, kura ziemas aukstumā pozē kopā ar Ziemassvētku vecīti no Ziemupes. Ziemas peldēji no Liepājas pabijuši arī tur.

Linda stāstīja: "Biedrība "Ziemupīte", kas gada nogalē pārtop par "Rūķupīti", mūs uzaicināja uz sezonas atklāšanu. Viņi šogad vēlējās popularizēt veselīgu dzīvesveidu. Visus iesildīja ielu vingrotāji, tad Ziemassvētku vecītis teica, ka ir laiks atdzist un iet ar "roņiem" uz jūru. Mēs rādījām cilvēkiem, kā mēs to darām, noģērbjamies un ejam jūrā, kā šļakstināmies. Viņi skatījās ar lielām šausmām un neizpratni, protams, neviens ar mums kopā neienāca. Ziemassvētku vecītis nofotografējās kopā ar slapjiem "roņiem"." 

Ziemas peldēšana žurnālistei ikdienā ļauj uzturēt možu garu, labu veselību, palīdz mazināt stresu.

Linda Kilevica sākusi peldēt 2014. gada ziemā.

"Jo ilgāk es ar to nodarbojas, jo vairāk jūtu, ka ne fiziskai veselībai un rūdījumam, bet stresa tolerancei. Organisms pierod, ka iemet viņu ārprātīgos apstākļos +4 grādus siltā ūdenī. Tas ūdens ir slapjš un auksts, mēs jau to darām sajūtu dēļ. Kad iznāk ārā, tad ir labi..." viņa teica.

Linda Kilevica parasti peldas Beberliņu ūdens krātuvē, tā ir galvenā bāzes vieta Liepājas "roņiem", kur notiek arī Latvijas mēroga sacensības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti