Radio vilks dabā

Usmas ezera burvība

Radio vilks dabā

Izmaiņas medību likumā

Latgales ezeru taka

Jaunā Latgales ezeru taka – Jūrtakas un Mežtakas jaunākā māsa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jūrtakai un Mežtakai pievienojies jauns garo pārgājienu maršruts – Latgales ezeru taka jeb Ezertaka. Tā sniedz iespēju ar kājām izstaigāt Latgales skaistākās vietas 1070 kilometru garumā, Latvijas Radio raidījumā “Radio vilks dabā” stāstīja tūrisma un vides eksperts Juris Smaļinskis un Ludzas Tūrisma informācijas centra vadītāja Līga Kondrāte. 

Daļu no jaunā garo pārgājienu maršruta Smaļinskis jau veicis. “Tagad esmu ceļā.  Man jau ir nojucis, jo laimīgie cilvēki neskaita laiku, bet man šķiet, ka jau kādu nedēļu esmu Latgalē. Katru dienu cītīgi minu šo maršrutu, un katru dienu ir kaut kas interesants,” viņš atklāja. 

Dodies dabā gudri!

LSM.lv raksti, kas noderēs katram pārgājienu cienītājam:

Izejot Ezertaku, sanāk it kā divas reizes iziet cauri Latgalei, jo tā kartē veido bezgalības zīmi, kuras centrs ir Rāznas Nacionālā parka vidū pie Rāznas ezera, stāstīja Smaļinskis.

 

“Tās dienvidu gals aiziet līdz pat Lietuvas robežai, šķērso Sēlijas kultūrvēsturisko novadu un tur – Daugavpils, Augšdaugavas, Krāslavas novadus. Savukārt ziemeļu daļa aiziet līdz pat Balvu novadam, līdz pat lielajiem Stompaku meža masīviem un purviem, aptverot faktiski visu Latgales daļu un visus fizioģeogrāfiskos rajonus un dabas zonas un augstienes, zemienes, visu, kas šeit ir,” skaidroja tūrisma eksperts.

“Protams, uzsvars ir uz ezeriem, jo pazīstam Latgali kā zilo ezeru zemi. Pēc statistikas [maršrutā] var redzēt pāri pār 130 ezeriem, bet tas arī atkarīgs no tā, vai ejat ziemā vai pavasarī – koku lapotne aizsedz vai neaizsedz tos ezerus,” viņš piebilda. 

Smaļinskis norādīja, ka Latgales specifika ir viesmīlīgie cilvēki, pie kuriem iespējams vienoties arī par naktsmītni vai palīdzību somas nogādāšanā uz nākamo punktu:

“Latgales specifika absolūti ir tāda, ka jums ir risks Ezertaku nenoiet, tāpēc, ka cilvēki ir ārkārtīgi viesmīlīgi.

Es visu savu mūžu esmu ceļojis pa Latviju, un to nu gan es varu teikt, ka šajā daļā ir visviesmīlīgākie, salīdzinot ar citiem novadiem, cilvēki. Lai neapvainojas pārējie novadi, bet tā tas ir.”

Arī Kondrāte norādīja, ka, ejot maršrutu, ir iespējams izmantot naktsmītņu pakalpojumus. Maršruts ved pa ceļiem, nav jābrien pa garu zāli vai brikšņiem. Nav nepieciešams specifisks ekipējums, bet, protams, jāpadomā par ērtiem apaviem, kas uzreiz nesamirkst. 

“Apmēram, sadalot 30 kilometru garos posmos, iznāk vairāk nekā 49 īsāki, garāki posmi. Katram posmam ir arī naktsmītne, pakalpojumi – tas ir ejams, cilvēks nepazudīs nekur. Ir iespēja vismaz teltī palikt, ir atpūtas vietas pa ceļam, veikali,” viņa norādīja. 

Tāpat iespējams viesoties pie cilvēkiem un saimniecībām, kas dzīvo gar maršrutu. Latgales tūrisma asociācijas mājaslapā taka ir iezīmēta, ir tās apraksts, interaktīvajā kartē var atrast gan apskates objektus, gan naktsmītnes, ēdināšanas pakalpojumus un pat mājražotāju piedāvājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti