V.I.P.

V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts. Fināls

V.I.P.

V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts. Pirmais pusfināls

V.I.P. - Veiksme. Intuīcija. Prāts. Fināls

«V.I.P.» finālā Einšteina citēšana: «Vienīgais, kas jāzina, ir ceļš uz bibliotēku»

Otrajās Lieldienās Latvijas Televīzijas erudīcijas projektam "Veiksme. Intuīcija. Prāts." ("V.I.P.") piedzīvots lielais fināls ar divām pusfinālus uzvarējušām bibliotekāru komandām.

Pirms spēles komandas nodevās stāstiem par pusfinālos piedzīvoto un dalījās ar sajūtām, kas varētu noderēt gaidāmajā duelī. Andra Poota no jelgavnieču komandas secinājusi, ka galvenais saglabāt gudru seju jebkurā situācijā, arī gadījumā, ja atbilde pilnīgi garām. Savukārt kolēģi no komandas, kas pārstāv Kursīšu, Ikšķiles un Viļķenes bibliotēkas, pārliecināti, ka Andrai vispār jātur mute ciet, jo viņa visas atbildes zinot, to esot novērojuši, skatoties spēli.

Trīs no Jelgavas

Aiga Volkova ir komandas kapteine, sava darba entuziaste, bet atradusi arī patīkamas nodarbes kopā ar ģimeni, kurā aug trīs dēli.  Aiga brīvajā laikā nūjo. Viņas sapnis – skaisti dejot sarīkojumu dejas. Aiga cer, ka to pārvērtīs arī par sava vīra sapni.

Savukārt Andrai Pootai patīk ceļot, apmeklēt koncertus un teātra izrādes. Andras vājība ir skaistas kurpes un rotaslietas. Ja Andrai būtu daudz brīva laika, viņa gribētu iemācīties tamborēt. Lūk, arī fakts, kas apgāž stereotipu, ka bibliotekāres ada un tamborē. Nekā! Andra to nemāk!

Aigas komanda
Aigas komanda

Linda Langelfelde sajūsminās par sauli dabā un cilvēkos, viņu interesē māksla, arhitektūra, literatūra. Brīvajā laikā patīk klausīties 50. gadu mūziku, kā arī pavadīt laiku ar laulāto draugu garās sarunās. Linda ir smaidīgs un priecīgs cilvēks, viņai ir plašs skatījums uz dzīvi.

Jelgavnieces spēlē ļoti aktīvi un azartiski, veikli izmanto sarunai atvēlētās 30 sekundes, diskutē par iespējamo atbildi, bet mēdz nepaļauties uz zināšanām, verot papildiespējas.

Komanda ar motivāciju – satikt kolēģus 

Viņu pretinieku komandā – bibliotekāres un vienīgais kungs šajā trīs spēļu ciklā kapteinis Mārtiņš Lagzdons.

Komandas kapteinis Mārtiņš Lagzdons labprāt piedalās dažādos konkursos gan klātienē, gan tiešsaistē, bet nepretendē uz eksperta statusu dažādos erudīcijas jautājumos: "Es te esmu ne tikai tālab, ka varu pārbaudīt savas zināšanas. Dalība spēlē ir lieliska iespēja satikt kolēģus, mēs te visi esam no Latvijas Bibiotekāru biedrības, varam pārrunāt aktuālo un ļauties piedzīvojumam."

Mārtiņa komanda
Mārtiņa komanda

Savukārt Mārīte Purmale jau piekto gadu vada erudītu konkursu bibliotēkā, pati sagatavo jautājumus, bet vislabprātāk skatās "V.I.P." un citas erudīcijas spēles televīzijas ekrānā: "Dalība šajā spēlē man ir liels izaicinājums un, iespējams, krietna adrenalīna deva; šis būs fināls, ir iegūta apjausma, kā spēlēt, bet tas nemazina satraukumu!"

Dace Rempe uzskata, ka labāk nožēlot to, ko esi izdarījis, nevis to, ko neesi: "Mans erudīcijas potenciāls – dīvāna eksperts! Kā teicis slavenais Einšteins: "Vienīgais, kas man ir jāzina, ir ceļš uz bibliotēku", un to nu es noteikti zinu!"

Dace labprāt ceļo un ada, tomēr nav stereotipiski iedomātā bibliotekāre – adītāja. Bet visvairāk viņai patīk pavadīt laiku ar savu ģimeni, jo esot četru vislabāko bērnu mamma.

Par grāmatu lasīšanu

Spēlei sākoties, tās vadītājs Uģis Joksts tomēr vēlas noskaidrot, kā bibliotekārs var ieteikt grāmatu, ja to nav lasījis, kā tas izskanēja cikla pirmajā spēlē.

Jelgavnieču atbilde: "Saņemot grāmatu, ir jāizlasa tās ievads un nobeigums, izcili, ja ir atrodama kāda recenzija, bingo viedoklis gatavs!"

Pretinieki papildina: "Tad, kad grāmatu lasītājs ir atnesis, svarīgi pavaicāt, kā patika. Tā var uzzināt ļoti daudz ko par grāmatu un nākamreiz jau pielikt klāt arī lasītāja viedokli!"

Šoreiz arī vipiņš papildina uzvarētāju komandas dalībnieku biblioteku krātuvi ar lielisku grāmatu "Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi".

Par grāmatu un konkursu

Jaunā grāmata "Atslēgas" ir turpinājums pazīstamā žurnālista Mārtiņa Ķibilda valsts simtgadē veidotajam LTV raidījumam par Latvijas vēsturi. Tā 50 faktoloģiski un sižetiski aizraujošos stāstos, kas ilustrēti ar plašu fotomateriālu klāstu, no neparastiem skatupunktiem populārzinātniskā veidā iepazīstina ar zīmīgākajiem Latvijas vēstures atslēgas notikumiem no 1918. gada līdz mūsdienām. Mārtiņš nebija vēsturnieks, taču šo jomu atzina par vienu no savas dzīves kaislībām. Tas atspoguļojas arī "Atslēgās", kur jaušama detektīva cienīga aizrautība un asredzīgs skats uz maz zināmām, tostarp neērtām Latvijas pagātnes ainām, lai katram tās padarītu saprotamas. Šo grāmatu, pateicoties vipam, komandas kapteinis Mārtiņš Lagzdons aizvedīs uz Saldus novada Kursīšu pagasta bibliotēku, Dace Rempe uz Ikšķiles pilsētas bibliotēku, bet Mārīte Purmale to nodos Viļķenes bibliotēkas lasītājiem.

Šis fināls ir trešā "V.I.P." spēle, tātad viss cikls, kurā skatītājs būtu varējis pamanīt izmaiņas raidījuma studijā. Kas mainījies? Gaidīsim atbildi raidījuma "Twitter" kontā @LTV1VIP. Pirmais, kura pareizo atbildi ieraudzīsim, saņems grāmatu. Tā gaidīs laimīgo LTV ēkā Rīgā, Zaķusalas krastmalā 33, pie caurlaides dežurantes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti