Uz Zemes no SKS atgriezušies trīs kosmonauti

11.septembra rītā Kazahstānā veiksmīgi nolaidās Krievijas kosmosa kuģis "Sojuz ТМА-12М", atvedot no Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) uz Zemi ASV astronautu Stīvenu Svonsonu un Krievijas kosmonautus Aleksandru Skvorcovu un Oļegu Artemjevu, paziņoja lidojumu vadības centrs Piemaskavas pilsētā Koroļovā.

Svonsons, Skvorcovs un Artemjevs bija pavadījuši SKS piecarpus mēnešus. Pirms jaunu SKS apkalpes locekļu ierašanās tur turpina strādāt Krievijas kosmonauts Maksims Surajevs, ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) astronauts Rīds Vaizmens un Eiropas Kosmosa aģentūras astronauts Aleksandrs Gersts no Vācijas.

Pēc 167 dienām, kas pavadītas SKS, ASV astronauts Svonsons un abi Krievijas kosmonauti pameta stacijas "Poisk" moduli, divos naktī (02:01) pēc Latvijas laika, lai ar "Soyuz TMA-12M" uzāktu ceļojumu mājās un nolaistos uz Zemes.

Šī atgriešanās iezīmē 40.ekspedīcijas noslēgšanos. 41.ekspedīcija šobrīd uz SKS strādā komandiera Surajeva vadībā.

Ir gaidāms, ka nākamā ekspedīcija ar jauniem apkalpes locekļiem SKS ieradīsies 26.septembrī. Jaunajā apkalpē būs Krievijas kosmonauti Aleksandrs Samokutjajevs, Jeļena Serova un amerikāņu astronauts Barijs Vilmors.

Serova būs ceturtā Krievijas sieviete, kas devusies kosmosā, un pirmā gandrīz 20 gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti