Ukrainā radīti «gudrie» T krekli, kas seko līdzi slodzēm treniņā

Modernās tehnoloģijas ienāk daudzās mūsu dzīves jomās. Tā, piemēram, kāda kompānija Ukrainā izstrādājusi “gudros” T kreklus, kuri sporta nodarbību laikā fiksē, kā organisms reaģē uz slodzēm.

No ārpuses "HeartIn" T krekls izskatās līdzīgi kā parasts sporta krekls. Patiesībā tas mēra pulsu un sūta elektrokardiogrammas datus uz mobilā tālruņa lietotni, kas reālā laikā parāda aktuālos veselības datus.

Krekls ir aprīkots ar elektrodiem, ļoti smalkiem vadiem un sensoriem, kas ļauj kreklam nosūtīt datus uz viedtālruņa lietotni. Lietotne analizē, kā ķermenis reaģē uz slodzi, piedāvājot krekla lietotājam atbilstošu treniņu plānu.

Šo inovatīvo apģērba gabalu jau novērtējuši gan sporta ārsti, gan fitnesa treneri. Viņi saka, ka mūsdienās cilvēki paši neapzinās savu patieso veselības stāvokli.

Sākot trenēties, pārslodzes gadījumā nereti sekas ir neparedzamas, tieši tādēļ šādi krekli ar 99% precizitāti nosaka, cik lielas slodzes ir ieteicamas.

Ja cilvēks sasniedz bīstamu slodzes līmeni, kas var nodarīt kaitējumu veselībai, lietotne dod lietotājam attiecīgu paziņojumu.

"Mēs izlēmām, ka ir jāsāk darboties fitnesa tirgū, kas daļēji iekļautu sevī medicīnisku aprīkojumu. Šis krekls drīzāk ir rīks, kas paredzēts parastiem cilvēkiem. Viņi jau sākotnēji iegūs objektīvu informāciju par to, kas ar viņiem notiek, tādējādi ļaujot pilnībā izbaudīt fiziskās aktivitātes," teica "HeartIn" līdzdibinātājs, medicīnas eksperts Dmitro Fedkivs.

Pašlaik ir izgatavoti 1000 šādu kreklu. Vairāk nekā 200 kreklu ir nonākuši pie saviem jaunajiem īpašniekiem gan Ukrainā, gan ārpus tās. Viena krekla cena ir aptuveni 210 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti