Liepājā atklāj pirmo dronu arēnu

Liepājā atklāta pirmā dronu arēna, kur iespējams apgūt bezpilotu lidaparātu vadīšanu. Projekta īstenotāji atklāj, ka līdz šim pasaulē vienīgā vieta, kur viņi atraduši līdzīgu arēnu, atrodas Korejā. 

Tā ir vieta, kur ražo bezpilota lidaparātus, kas tagad ikvienam interesentam būs pieejami Liepājā. Viens no arēnas uzdevumiem būs rīkot dažāda līmeņa sacensības dronu vadīšanā.

Viens mirklis un nelielais bezpilota lidaparāts ir pacēlies gaisā, met kūleņus, lido uz priekšu un atpakaļ - tas viss gan atkarīgs no cilvēka meistarības, kurš vada dronu, par iespējām stāsta uzņēmuma „Dragonfli” vadītājs Roberts Grundmanis.

Roberts stāsta, ka arēna būs pieejama ikvienam interesentam, vienlaikus pamudinājums saskarties ar realitāti tiem, kuri pārāk aizraujas ar virtuālo pasauli. 

„Kam ir interese lidot, apgūt pilotēšanas iemaņas, praktiski to varēs darīt un mēģināt lidot. Sākumā būs trīs lidaparāti, ar kuriem varēs reizē lidot, bet vēlāk piedāvājums būs plašāks,” viņš  atklāj.

“Telpās būs līdzīga trase, kā tas ir citur pasaulē, kur ir sacensību arēnas. Ir vārti pie sienām un citur, kam var lidot cauri. Kad iemaņas ir apgūtas, tad jau var likt galvā masku un lidot ar lidaparāta kameru, tā jau ir citādāka pilotēšanas pieredze,” stāsta Roberts Grundmanis.

Uzņēmuma pārstāvji apņēmušies nākotnē radīt paši savus lidaparātus, kas būs piemēroti lidošanai telpās. Arēna atrodas vietā, kur Liepājā nesen tika atklāta elektrokartingu halle. Abos gadījumos tā ir videi draudzīga izklaide, kas saistīta ar mūsdienu tehnoloģijām.

Uzņēmuma “Blue Shock Race” pārstāvis Dzintars Hmieļevskis uzsver, ka šobrīd dronu izmantošana filmēšanai no putnu lidojuma kļuvusi par ikdienu, taču šiem lidaparātiem var būt arī citi pielietojumi.

 „Tas ir praktiskais pielietojums, bet nav vienīgais. Dronus, līdzīgi kā automašīnas, izmanto gan pārvadāšanai, gan sportam. Tehnoloģijas ir salīdzinoši jaunas un strauji attīstās. Liepājā ir viena no retajām vietām pasaulē, iespējams, otrā, kur ir šāda arēna,” saka Hmieļevskis.

„Faktiski, esam pionieri šajā jomā,” stāsta “Dragonfli” vadītājs Roberts Grundmanis.

Pasaulē pēdējā gada laikā ir nodibinātas vairākas sacīkšu dronu līgas, un šīs sacīkstes kā sporta veids strauji kļūst arvien populārāks, tomēr slēgtu arēnu lidotājiem pagaidām nav daudz.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti