Latvijas ražotājiem sasniegumus elektronikā izdodas pārvērst biznesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

 

Ar valsts atbalstu zinātnei un pētniecībai Latvijā tapušas vairākas elektronikas nozares tehnoloģijas, kurām ir potenciāls pāraugt pelnošos produktos. Plašāka sabiedrība ar izgudrojumiem tika iepazīstināta programmas "Kompetences centri" pirmās kārtas noslēguma pasākumā.

Daudzinātā zinātnes sasaiste ar ražošanu, izmantojot Eiropas struktūrfondu un valsts budžeta  līdzekļus, nav nākusies viegli. Kā atzīst viens no Elektronikas un elektrotehnikas nozares kompetences centra "LEO pētījumu centrs" pārstāvjiem, AS "SAF Tehnika" valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, reizēm pētījums var nevainagoties ar taustāmie rezultātiem, taču tajā iegūtā informācija noder nākotnē.

Problēma bija pierādīt fondus uzraugošiem ierēdņiem, ka nauda nav vienkārši izsviesta vējā. “Programma kopumā nācās tik smagi un grūti, iznākumā tomēr ir daudzi produkti, kas dos ienākumus,” secina Bergs.

Viens no redzamiem sasniegumiem ir elektromobiļu vadības bloks. Tas izmantots elektrobolīdā, kurš  uzvarēja slavenās  sacīkstēs Amerikā, un tagad tā radītāji var domāt par plašāku biznesu. “Ar šo mēs uzvarējām un tagad jau vedam pārrunas ar potenciāliem klientiem,” stāsta SIA "eO" valdes priekšsēdētājs Kristaps Dambis.

Vēl starp perspektīviem izstrādājumiem var minēt  "EurolcDS" trīsdimensiju displejus, kam ir  liela nākotne gan medicīnā, gan citās nozarēs.  Savukārt "SAF Tehnika" prezentēja  liela darbības attāluma sensoru tīkla iekārtu tehnoloģijām. Datorzinātņu institūts izstrādājis  silīcija kristālu audzēšanas tehnoloģisko procesu. Ir vēl citi ne mazāk specifiski panākumi, un daudzi no šiem  izstrādājumiem  saviem autoriem sola prāvus ienākumus jau tuvākajā laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti