Latviešu dizaina uzņēmums gūst atzinību NASA konkursā

Latvijas uzņēmuma “KOB ART” izveidotais sensors “AMII” ir ierindots starp uzvarētājiem un atzīts par labāko prototipu Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) izsludinātajā konkursā, kur izgudrotāji no visas pasaules tika aicināti izveidot mehānisku šķēršļu pārvarēšanas un noteikšanas sensoru, informēja uzņēmuma pārstāvji Kristīne un Oskars Bērzi.

Sensors paredzēts “AREE” robotam, kas tiek izstrādāts nākotnes misijai uz planētu Venera. "Sensors nosaka šķēršļus, bedres, klintis, akmeņus, bīstamas nogāzes un slīpumus, lai robots neapgāztos, neiestrēgtu kādā bedrē vai neiebrauktu klintī jeb akmenī. Tiklīdz ir konstatēts kāds bīstams šķērslis, sensors dod mehānisku impulsu robotam un tas apstājas, pabrauc nedaudz atpakaļ un maina savu trajektoriju pa 20 grādiem," izstrādātā sensora būtību LSM.lv skaidroja uzņēmuma pārstāve Bērza.

Latviešu uzņēmums izstrādāja sensoru pilnībā - gan tā tehnisko, gan vizuālo pusi: "Papildus tehniskajiem rasējumiem un izstrādātajam 3D digitālajam modelim mēs izlēmām veidot arī fizisku prototipu izmērā 1:1, lai labāk saprastu un notestētu sensora darbības principu".

“KOB ART” piedāvājums tika apbalvots ar 2000 dolāru naudas balvu, un uzņēmuma pārstāvji ir uzaicināti uz tikšanos klātienē un ekskursiju uz NASA Reaktīvas kustības laboratoriju Kalifornijā ASV. Uzņēmuma pārstāvji pauda, ka NASA apsvēršot iespējas, kā viņu idejas un risinājumi varētu tikt iekļauti nākotnes NASA misijās.

Par saņemto atzinību "KOB ART" dibinātāji bijuši neizsakām priecīgi un pārsteigti. Bērza atzina, ka viņi nebija cerējuši nonākt uzvarētāju vidū tik liela mēroga konkursā, turklāt iegūt godalgu par labāko prototipu, kas iepriekš nebija paredzēta. Naudas balva tikšot izlietota, lai segtu uzņēmuma darbībai nepieciešamos izdevumus.

NASA izsludinātajā konkursā piedalījās 572 piedāvājumi no 80 dažādām valstīm.

Pirmo vietu konkursā ieguva ēģiptiešu arhitekta, dizainera Jusefs Gali izstrādātais piedāvājums "Venus Feelers", kas tik apbalvots ar 15 000 dolāru lielu naudas balvu. Otro vietu un 10 000 dolāru naudas balvu piešķīra amerikāņu komandas “Team Rovetronics” piedāvājumam "Skid n' Bump – All-mechanical, Mostly Passive".Trešā vieta un 5 000 dolāru naudas balva pienācās austrāliešu inženiera Kaluma Hērona piedāvājumam "Direction Biased Obstacle Sensor (DBOS)”. Latviešu uzņēmuma “KOB ART” piedāvājumam "AMII Sensor"  tika piešķirta tituls  “Labākais prototips” un 2000 dolāru naudas balva.

SIA “KOB ART” ir dizaina kompānija, kas nodarbojas ar produktu dizainu, vides un gaismas instalāciju izveidi, kā arī izstrādā speciālus projektus un risinājumus atbilstoši pasūtītāju vēlmēm.

SIA “KOB ART” dibinātāji ir Kristīne Bērza un Oskars Bērzs, un uzņēmums ir daudzkārtēji piedalījies tādos festivālos kā “Staro Rīga” un “Ziemassvētku egļu ceļš”, kā arī izstrādājuši daudz un dažādus vides instalāciju un produktu dizainus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt