Dienas ziņas

«Dzīvā Betlēme» Saldū

Dienas ziņas

Liepājā patversme iereibušiem bezpajumtniekiem

Jauniešu SOS dienests steidz palīgā senioriem

Jauniešu SOS dienests steidz palīgā senioriem

"Kūku cepšana man padodas labāk, nekā darbošanās ar datoru," tā smejot nosaka kāda pensionāre Krapes pagastā. Arī daudziem citiem senioriem mūsdienās tik ierastie telefoni, datori un televizori nereti sagādā problēmas, tāpēc Ogres novadā izveidota jauniešu mobilā tehniskā SOS brigāde, kas palīdzēs vecajiem cilvēkiem bez maksas tikt galā ar dažādām sīkām ķibelēm.

Ir Ziemassvētku rīts, bet Jauniešu SOS dalībnieki jau ieradušies Krapes pagasta ''Mežārēs'', lai palīdzētu saimniekiem tikt galā ar mūsdienās tik vajadzīgo, bet tomēr vēl "nepaklausīgo" internetu. Saimniece stāsta, ka dators mājās esot jau vairākus gadus, bet allažiņ kas tomēr aizmirstoties.

"Meita atbrauc, bet viņa ļoti maz var palīdzēt. Atbrauc, palīdz darbus padarīt, ieslēdz datoru, bet, cik tad es tur saprotu, aizbrauc un es atkal aizmirstu," stāsta “Mežāru” saimniece Marija Igaune.

Kādam citam  galvassāpes radījies mobilais telefons, kurš nepārtraukti prasa izdzēst īsziņas. Un lai gan sākumā jaunieši mazliet samulst no neierastā modeļa, ātri vien darbiņš padarīts. Un gandarījums ir gan vecajiem ļaudīm, gan brīvprātīgā darba veicējiem.

"Man vispār patīk veikt brīvprātīgo darbu. Es par to uzzināju skolā, un domāju kāpēc nevarētu iesaistīties. Tehnisko zināšanu pietiek un lielākoties saprotu, kā apieties ar datoru, ar telefonu vai nomainīt baterijas," skaidro Jauniešu SOS dienesta brīvprātīgais Jānis Zerģis.

Ideja par jauniešu mobilo SOS dienestu projekta vadītājam radusies pēc tam, kad savām acīm redzējis kā visus tehniskos jautājumus vecie cilvēki mēģina noskaidrot pie pastnieces, kura nereti ir vienīgā, kas iegriežas attālajās lauku sētās.

"Iecere mums bija starppaaudžu sadarbība, kur bērni un gados vecāki cilvēki sadarbojās. Domājam, ka tieši 21.gadsimta ierīces būs centrālie jautājumi," domā projekta koordinators Jānis Baltačs.

Pagaidām Mobilais SOS dienests darbojas testa režīmā, un  jaunieši, talkā Krapes un Lēdmanes pagastu senioriem, dosies brīvdienās un darbdienu vakaros, bet no aprīļa tas sāks darbu uz pilnu slodzi. Visi pakalpojumi ir bezmaksas, vien, lai sagaidītu talkā jauniešus, vecajiem cilvēkiem jāsazvana projekta vadītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt