Dānijā ar 3D printeri uzbūvē māju

Trīsdimensiju printeru tehnoloģijas ļauj paveikt daudz apbrīnojamu lietu daudzās jomās, un, piemēram, Dānijā uzbūvēta pirmā māja, izmantojot trīsdimensiju printeri. Pastāv cerība, ka šāda tehnoloģija kļūs par celtniecības nākotni.

Nelielā, 50 kvadrātmetrus plašā ēka Kopenhāgenas apkārtnē kopš pagājušā gada septembra ir būvēta, izmantojot trīsdimensiju betona printeri. Lai arī tiek pielietota jauna un visai neparasta tehnoloģija, tiek ievērotas visas Eiropas Savienības būvnormatīvu prasības.

Vienīgās detaļas, kas ir taisnas, ir logu un durvju ailas. Pats ēkas dizains ir ar dažādiem ieliekumiem.

“Mēs ceram, ka šī tehnoloģija ļaus arhitektiem bez papildu maksas radīt vēl interesantākas, organiskākas formas, kādas ēkās līdz šim nav redzētas. Stingrās, taisnās līnijas ir pagātne,” saka uzņēmuma “3D Printhuset” vadītājs Henriks Lunds-Nīlsens.

Ar trīsdimensiju tehnoloģiju būvētās ēkas celtniecības izmaksas ir mazākas, nekā ar tradicionālajām tehnoloģijām. Printera īpašnieki uzsver, ka kopējais mājas printēšanas laiks bija apmēram 50 stundas. Ātrums, kādā printeris drukā, ir seši metri minūtē, taču ēkas nostiprināšanai ir nepieciešams drukāt vairākos slāņos.

Šāda tehnoloģija viennozīmīgi ir sliktas ziņas celtniecībā strādājošajiem. Tomēr tiek uzsvērts, ka cilvēku resursi būs nepieciešami vienmēr, savukārt printeris var būt labs palīgs kādu neparastu risinājumu īstenošanā.

Paredzams, ka pirmā printētā ēka Dānijā tiks pabeigta jau šī mēneša laikā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti