Zināmais nezināmajā

Pasaules valstu ciklā Ziemassvētku noskaņas dodamies uz Lapzemi

Zināmais nezināmajā

Daba, vide, klimats - 2015. gada izvērtējums un 2016. gada prognozes

Svarīgākie notikumi astronomijā, fizikā, tehnoloģijās

2016.gadā arī Latvijā būs novērojams Merkura tranzīts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Astronomijas cienītājiem un debesu objektu vērotājiem viens no svarīgākajiem datumiem 2016.gadā būs 9.maijs, kad arī Latvijā būs vērojams, kā Saulei tuvākā planēta Merkurs savā orbītā šķērsos Saules disku, Latvijas Radio pastāstīja portāla "Starspace.lv" redaktore Anna Gintere. Taču "Merkura tranzīts" nebūs svarīgākais gada notikums, jo īpaša vērība tiks pievērsta datiem un to analīzei.

Šobrīd Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) astronauti pilda nebijušu misiju - nodzīvot gadu kosmosā, lai cilvēci pietuvinātu Marsa misijai. SKS atrodas viens no dvīņu brāļiem, kamēr otrs atrodas uz Zemes un iecerēts, ka abi varēs sniegt daudz noderīgu atbilžu.

2016.gads visdrīzāk būs dažādu jaunu datu gads. Arī milzīgajam hadronu paātrinātājā "CERN" nomainījusies vadība un straujāk atsākušies dažādi pētījumi, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" pastāstīja fiziķis Mārcis Auziņš.

Latvijas Universitātes bijušais rektors Auziņš tomēr cer, ka lielākie zinātnes sasniegumi būs gravitācijas viļņu pētījumos. 

Tikmēr jauno tehnoloģiju entuziasts un IT speciālists Kristaps Skutelis izteica gandarījumu, ka Eiropa Savienība (ES) pietuvojusies vienotajam datu tīklam, pateicoties viesabonēšanas pakalpojumu cenu samazināšanai.

Nākotnes iespējas Skutelis saskata arī autoindustrijā, kurā aizvien vairāk varētu izpausties viedās tehnoloģijas un bezpilota vadības principi. Automašīnu prototipi jau tagad parādās ne tikai braukšanas poligonos, bet arī uz ielām, kur tos var kavēt tikai vēl nepielāgotie likumi un citu autovadītāju braukšanas paradumi.

Raidījumā "Zināmais nezināmajā" kā gada notikumi zinātnē un tehnoloģijās tika nosaukti gan publicētās Plutona fotogrāfijas, gan Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) sasniegumi atraktīvajā iedzīvotāju uzrunāšanā ar interneta sociālajiem tīkliem. Tikmēr Latvijā 2015.gadu atcerēsies ar krāšņajiem ziemeļblāzmas novērojumiem. Arī latviskais "Airdog" sācis ceļu pie saviem patērētājiem.

Savukārt darbs pie kvantu datora tiek turpināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti