Video: Latvijas dāmu komanda gatava pirmajam startam Norvēģijas skarbajā «Rockman»

Divas latviešu meitenes - Inese Gulbe un Baiba Močāne nolēmušas mest izaicinājuma cimdu Skandināvijas valstīs strauju popularitāti gūstošajā sporta veidā “Swimrun”, kurā skriešana vairākkārt mijas ar peldēšanu.

Latvijā nekā tamlīdzīga nekad nav bijis, un mūsu pārstāvji līdz šim nav arī šāda veida sacensībās piedalījušies. “Swimrun” tipa sacensības būtu pārbaudījums jebkuram speciālās uzdevumu vienības kareivim.

Inese un Baiba sava mērķa sasniegšanai izvēlējušās 11.jūlijā Norvēģijā notiekošās sacensības “Rockman”. Pērn Stavangeras tuvumā esošajā Līsefjordā drosminieki sanāca izmēģinājuma sacensībām, šogad tās tur tiek rīkotas oficiālā statusā.

Nolikums paredz ierobežotu dalībnieku skaitu - 50 komandas, no kurām tikai septiņas vietas atvēlētas sievietēm. Tās sadalīja Zviedrija, Norvēģija un Latvija. Tomēr abas meitenes Norvēģijas vēsajos fjordos nebūs vienīgās Latvijas pārstāves, jo starp 11 komandām jauktajā klasē būs Norvēģijas komanda, kurā startēs rogaininga sacensībās pieredzējusī Baiba Ozola.

Seši kilometri peldus un 35 kilometri skriešus, nepārtraukti mainot abas disciplīnas. 10 reizes Inese un Baiba šķērsos kādu vēsu ezeru vai fjordu, kura temperatūra var būt pat tikai +10 grādu.

Tikpat reižu abas Latvijas meitenes skries pa klinšainām taciņām līdz pat 925 metriem virs jūras līmeņa, kopā salasot 2500 augstummetrus. Organizatori ziņo, ka šobrīd virsotnēs tur vēl ir ledus un sniegs - vietām gaisa temperatūra ir vien pāris grādus virs nulles.

Pasaulē garākās koka trepes ar 4444 pakāpieniem meitenes vedīs 750 metru augstumā, pavirzot viņas uz priekšu vien par kilometru. Ceļā būs jāpieveic arī 604 metru augsta akmeņaina klints.

Garākās peldes būs 1,7 kilometru garumā, nopietnākie pārskrējieni - deviņi kilometri. Peldēšanu apgrūtinās skriešanas apavi, savukārt hidrotērps būs apgrūtinājums skriešanas posmos.

Papildu nasta būs mugursoma, kurā atradīsies ap kāju liekams pludiņš, kas atvieglo peldēšanu, kā arī virve, lai ievērotu organizatoru noteikto maksimālo 10 metru attālumu starp abām komandas biedrenēm. Baseina treniņos ierastās pleznas un dēlītis nav atļautajā ekipējuma sarakstā. Spēcīgākie izmanto uz plaukstas uzvelkamās lāpstiņas.

Lai meitenes sagatavotos “Rockman” sacensībām, nopeldēti 250 kilometri un vidēji nedēļā noskrieti 50 kilometri. 

Latvijas meiteņu komandai galvenais mērķis ir sasniegt finišu 11 stundu laikā. Pa vidu ir arī vairāki starpfiniši, kuros jāierodas pirms noteiktā laika, lai organizatori palaistu tālāk trasē.

“Swimrun” pasaules čempionātā “Otillo” komandas starp 28 salām veic 75 kilometrus skriešus un 10 kilometrus peldus. Līderi finišē mazāk kā deviņu stundu laikā, kaut arī leģenda vēsta, ka sākotnēji, 2002.gadā, skarbā distance pēc četru vīru derībām kādā krogā prasījusi vairāk nekā diennakti, portālam lsm.lv stāsta šī sporta veida Latvijas pioniere Inese Gulbe.

Latvijā šādas sacensības līdz šim nav notikušas, tāpēc pagaidām tām nav arī latviskota nosaukuma. Nosacīti visradnieciskākais varētu būt vasaras rogainings “Slapjais kaķis” Cenas tīrelī. Tikmēr Skandināvijā sporta veids kļūst aizvien populārāks arī rūdītu triatlonistu vidū, tāpēc Latvijas Triatlona federācija, uzzinot par meiteņu drosmīgo lēmumu, uzaicinājusi Inesi un Baibu 9.augustā piedalīties Rīgas triatlonā - šī sporta veida lielākajās sacensībās Latvijā.

Latgale ir ezeru zeme, tur varētu rīkot līdzīgas sacensības, smej abas meitenes. Var viņām piekrist, vienīgi jāattīsta peldēšanas sacensību kultūra atklātā ūdenī. Dzirdēts, ka Igaunijā peldēšanas sacensības nav retums. Ja Latvijā pieaug skriešanas popularitāte, tad peldēšana to lieliski papildina, attīstot ķermeņa lokanību un kustīgumu. Trenējoties abos sporta veidos, var atklāt jauno un nebijušo tautas sportā, kā to Skandināvijā izdarījušas divas Inese un divas Baibas.

Abas meitenes uz Norvēģiju dosies nedēļu iepriekš, lai pierastu pie sacensību apstākļiem un pieslīpētu visu nepieciešamo ekipējumu. 11.jūlijā ar viņām kopā būs arī neliela atbalsta grupa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti