Spēka dienā pievelkas 67 594 reizes; uzvar 4.klases skolniece

Vislatvijas Spēka dienā 6027 dalībnieki pievilkās 67 594 reizes - par 11 935 reizēm vairāk nekā pērn. Rekordliels šogad bija arī Spēka punktu skaits – simboliski 95 par godu VAS "Latvijas dzelzceļš" pastāvēšanas gadadienai. Jaunākajam dalībniekam bija tikai pusotrs gads, bet vecākajam – 88.

Spēcīgākā starp sievietēm bija 4.klases skolniece Madara Paidere no Ķekavas. Madara pievilkās 20 reizes un atzina, ka finālā to darīt ir grūtāk kā priekšsacīkstēs. Starp vīriešiem atkārtoti par Spēka dienas uzvarētāju kļuva Gvido Šalms no Grobiņas, kurš pievilkās 28 reizes.

Gvido sacīja, ka nākošgad gan ļaus uzvarēt kādam citam un izjust, cik lieliska ir sajūta, stāvot uz superfināla skatuves.

Pilsētu konkurencē šogad pirmo vietu ieguva Rīga, kur Spēka dienas dalībnieki pievilkās 20 735 reizes, otrajā vietā ierindojās Ventspils (2816 reizes), savukārt trešo labāko rezultātu uzrādīja Jelgava (2805 reizes). Rēķinot pilsētu vidējos rādītājus, vislabāko rezultātu uzrādīja Ogre, kur katrs dalībnieks pievilkās vidēji 24,53 reizes, otro labāko rezultātu ieguva Ropaži, kur pievilkās vidēji 24,45 reizes, bet trešajā vietā ierindojās Ludza (vidēji 22,38 reizes).

Spēka dienas organizatori atzinīgi vērtē ļoti labi gan kopējos pilsētu rezultātus, gan fināla sniegumus.

"Priecē, ka ir pārsniegts pagājušā gada rezultāts gan dalībnieku skaita, gan pievilkšanās reižu ziņā un, pateicoties "Spēka punktu" plašajai pieejamībai, cilvēku atsaucība bijusi lielāka nekā pērn. Latvija starp 62 pasaules valstīm, kur šogad pirmo reizi notika Pasaules Spēka diena, uzrādījusi labākos rezultātus. Par to varam būt patiesi lepni, jo Spēka dienas ideja sadarbībā ar VAS "Latvijas dzelzceļš" ir radusies tieši Latvijā," stāsta Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Šlēziņš.

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti