Dienas ziņas

5% PVN likme ikdienas patēriņa produktiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziemas peldētāji arī Limbažu Lielezerā

Limbažu baseina glābēji Eduards un Kalvis iecienījuši ziemas peldes Lielezerā

Limbažnieki, kuri ziemā vairākas reizes nedēļā nāk uz Lielezeru, lai uz brīdi iegremdētos aukstajā ūdenī, stāsta, ka lieliskā sajūta, kas rodas pēc šādas peldes, nu jau ir kā pozitīva atkarība.

Kad ārā valda sals, ziemas peldes kārotājiem vispirms āliņģis pašiem jāizcērt. Limbažnieks Eduards ar ziemas peldēm aizrāvies pirms trim gadiem, šogad viņam pievienojies arī draugs Kalvis. Abi stāsta, ka ik dienu cenšas atrast laiku, lai atnāktu līdz ezeram, un dara to gan lielisko sajūtu dēļ, gan arī domājot par veselību. Viņi novērojuši, ka, pateicoties šai aktivitātei, vīrusi klāt neķeras.

“Viens vīrietis uzstādījis 26 pasaules rekordus - Vims Hofs. Ir tāda Vima Hofa metode. Viņš ar zinātniskiem pētījumiem parādīja, ka tas ir tik nereāli veselīgi gan mentāli, gan fiziski. Pamēģināju, tiecos pēc dzīves augstākām sajūtām, ekstrēmām, pamēģināju, iemīlējos,” stāsta Eduards.

“Dabū to stingumu un pēc tam ir brīnišķīgi, tās dzirksteles, kas ir ķermenī. Kad pārvar to aukstumu, uzreiz pārējās lietas liekas tādas vienkāršākas, patīkamāk darīt,” saka Kalvis.

Kalvja sieva Līga lielākoties bauda gaisa peldes, kas arī dod organismam tonusu. Viņai kādreiz ziemās vienmēr salis, bet nu vairs šādas sajūtas nav tik izteiktas.

Tikmēr Kalvis stāsta, ka vispirms mēģinājis organismu pieradināt, ejot aukstā dušā, pēc tam sācis nākt uz ezeru. Puiši zina stāstīt, ka “roņiem” mēdz būt dažādas pārliecības, kā darīt ir pareizāk. Esot uzskats, ka aukstajā ūdenī nevajag iegremdēties pilnībā, tomēr Eduards mēdz arī ienirt. Izkāpjot no āliņģa, puiši atzīst, ir lieliski, lai gan aukstums dara savu un jāsteidz saģērbties, jo ūdenī ir siltāk nekā ārā.

“Restarts ir uztaisīts organismam, un tas ir galvenais. Mans mērķis, lai organisms izkāpj no komforta zonas. Jo cilvēki ir pieraduši, ka viss ir nolikts priekšā – siltums, apģērbs, ēdiens, ne par ko vairs nav jāsatraucas, var eksistēt. Vajag atgādināt organismam, ka jāpacīnās, un ir baigi labi,” saka Kalvis.

Interesanti, ka puišiem arī ikdienas darbs ir saistīts ar ūdeni. Viņi ir glābēji Limbažu peldbaseinā, tomēr abi smej, ka tur ūdens par siltu. Arī vasaras peldes vairs nesniedzot to gandarījumu, ko kādreiz, jo pierasts pie sajūtas, ko dod ziemas peldēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti