4. studija

Vai skolās vairs nebūs medicīnas māsu?

4. studija

4. studija. Sods par atkritumu šķirošanu un LTV jubileja

"Roņu" sezona: vai novembra sākums ir īstais brīdis sākt ziemas peldes?

Ziemas peldētāju sezona klāt. Pirms mešanās ūdenī iesaka izvērtēt veselību

Lai arī šķiet, ka peldsezona jau ir beigusies, roņiem jeb ziemas peldētājiem šī sezona tikai atsākas. Ir pierādīts, ka rūdīšanās stiprina imūnsistēmu, uzlabo asinsriti un palielina izturību pret aukstumu, taču vienlaikus jābūt ļoti uzmanīgiem un jāizvērtē savs veselības stāvoklis.

Roņošana jeb peldēšana visas sezonas garumā, arī vēlā rudenī un ziemā, nu jau ir kļuvusi par modes lietu, un šobrīd daudzi auksto pelžu entuziasti ar šīs nodarbes atspoguļojumu dalās savos sociālajos tīklos.

Fizioterapeite un ziemas peldes entuziaste Baiba Narvile par ziemas peldes priekšrocībām sauc imunitātes un nervu sistēmas stiprināšanu un visu pārējo sistēmu iedarbināšanu.

Viņa uzsvēra, ka došanās aukstā ūdenī ir arī psiholoģisks izaicinājums un tam būtu ieteicams sagatavoties pakāpeniski: "Tas būtu pirmais – uzturēties vienkārši nedaudz vēsākās telpās, bet īslaicīgu brīdi. Salšana nav rūdīšanās. Tad ir jau ūdens terapijas ar vēsāku ūdeni, gan līšana ūdenī, gan pilnīga iegremdēšanās, gan daļēja, gan arī ekstrēmāka – rīvēšanās ar sniegu arī var būt kā rūdīšanās elements."

Lai arī aukstajām peldēm ir daudz plusu, savs veselības stāvoklis noteikti ir jāizvērtē ikvienam, kurš vēlas iemēģināt roņošanu, taču ir arī cilvēki, kuriem aukstumpeldes eksperte iesaka tomēr neizmēģināt.

"Ja ir aizdomas par vēnu problēmām, iespējamiem trombiem, varbūt ir kaut kādas problēmas jau ar sirdi bijušas vai elpošanas sistēmu," sacīja Narvila.

Arī pie ģērbšanās un sagatavošanās procesa ir jāpiedomā. Baiba atklāja vairākus ieteikumus, lai pienācīgi varētu sagatavoties aukstumpeldēm.

"Svarīgi ir padomāt, uz kā mēs stāvēsim, šobrīd sniega nav, bet mums ir vajadzīgs kaut kāds papildus paliktnītis [uz kā stāvēt], maisiņš... Noteikti ir galvā jāliek cepure, ir jābūt arī čībām ar biezu zoli, kamēr mēs ģērbjamies, lai kājas nesasalst. Silts dzēriens pēc peldes, papildus vēl kāda šalle, iespējams, kāds dvielītis. Man pašai ir arī termozābaciņi," sacīja fizioterapeite.

Paliktnis un čības ar biezu zoli.
Paliktnis un čības ar biezu zoli.

Viņa ieteica arī iegādāties apģērbu, ko pēc iziešanas no ūdens var viegli uzvilkt. Kājas ir pirmās, kas nosalst, tāpēc par tām jārūpējas īpaši.

Proti, lai arī ziemas peldes izskatās vilinoši un roņošanai ir daudz plusu, tomēr pirms veselības stāvokļa novērtēšanas nevajadzētu mesties šobrīd tik populārajā nodarbē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti