Lietuvietis Grinius triumfē 125 kilometru kalnu skrējienā pāri Kanāriju salai

Viens no pasaules labākajiem kalnu skrējējiem Gediminas Grinius no Lietuvas uzvarēja Kanāriju salās notiekošajās sacensībās "Transgrancanaria", kuras iekļautas pasaules vadošo kalnu skrējienu seriālā "Ultra-Trail World Tour".

125 kilometru garajā skrējienā ar 8500 augstummetriem uzvarēja lietuvietis Gediminas Grinius, finišējot pēc 14 stundām, 23 minūtēm un 37 sekundēm, tādējādi labojot iepriekšējo trases rekordu. Otrās vietas ieguvējs Didriks Hermansens no Norvēģijas finiša līniju šķērsoja 6,5 minūtes pēc lietuvieša, par 9,5 minūtēm pārspējot francūzi Antoinī Guillonu.

Sacensības sākās piektdienas naktī plkst.23, lietuvietis Grinius pirmo kalnu virsotni pēc 9,3 kilometriem sasniedza 20.vietā. Otrā virsotne pēc 27,3 kilometriem tika sasniegta 10.pozīcijā. Par līderi viņš izvirzījās distances augstākajā punktā (1933m) pēc noskrietiem 84,1 kilometriem. Tālāk pārsvars pār sekotājiem tika palielināts līdz finišā tika sasniegta pelnīta uzvara un uzsākta cīņa par pasaules kausu, kur lietuvietis pērn ieņēma trešo vietu starp pasaules elites taku skrējējiem. Šobrīd reitingā viņš ir piektajā vietā ar vienām sacensībām.

Pēc apsveikuma Gediminas Grinius portālam lsm.lv norādīja, ka pēc uzvaras ir satraukts un jūtas noguris.

Sieviešu konkurencē uzvarēja pašmāju pārstāve Núria Picas no Spānijas.

Sacensībās piedalījās arī divi Latvijas taku skrējēji Dace Veipa (29:45:06) un Aigars Beks (29:03:02). Abiem izdevās iekļauties organizatoru noteiktajā 30 stundu kontrollaikā un finišēt otrajā sacensību naktī.

No vairāk nekā 600 dalībniekiem finišu sasniedza tikai nedaudz vairāk par pusi - 57% un tas ir mazāk kā pērn izdevās finišēt pasaules slavenākajā kalnu skrējienā "Ultra-Trail du Mont-Blanc", kur 65% skrējēju sasniedza finišu. Jāpiebilst, ka lietuvietis Grinius Monblānā finišēja piektajā vietā un šogad tur cer uzlabot savu 2014.gada sniegumu. 2011.gadā viņš uzvarēja Siguldas kalnu maratonā.

Kanāriju salās aizvadītās sacensības bija trešās pasaules kalnu skrējienu seriālā, kur iekļautas 11 sacensības. Nākamās sacensības notiks no 3.līdz 13.aprīlim Marokā, kur notiks "Marathon des Sables".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.