Latvietis startē leģendārajā Ledvilas 100 jūdžu skrējienā

Teju katrs skrējējs turējis rokās grāmatu „Dzimuši, lai skrietu”. Kristofera Makdugala bestsellers (dižpārdoklis) iedrošinājis daudzus skriešanu padarīt par savu ikdienas nodarbi. Arī taku skrējieni un ultramaratoni Latvijā vairs nav gluži sveša tēma. Taču Laimonis Skadiņš no Babītes ir pirmais, kurš uzdrošinājies doties pāri Atlantijas okeānam, lai iejustos grāmatas varoņu ādā un sestdien, 20.augustā, startēs Ledvilas kalnu taku 100 jūdžu ultramaratonā.

Grāmatas galvenais varonis Kavaljo Blanko jeb Baltais Zirgs bija reāla un vientuļa persona tāpat kā citi romāna varoņi. Tikpat reāls ir Ledvilas 100 jūdžu ultramaratons, uz kuru devies Laimonis Skadiņš jeb draugu lokā zināmais Čingons no Babītes.

Neapturamais latvietis uz Kolorado galvaspilsētu Denveru devās pāris nedēļas pirms starta, lai ne tikai labāk sagatavotos leģendārajam ultramaratonam, bet arī iepazītu savus darba kolēģus no „SAF Tehnika” Denveras biroja.

Pirmie piedzīvojumi sākušies uzreiz lidostā, jo muitnieku suns saodis vienu vistas buljona „Knorr” paciņu, kas somā bijusi līdzās rupjmaizes krāvumiem un sporta pārtikai. Protams, muitniece atdevusi somu un novēlējusi labu skrējienu, piebilstot, ka dzīvo trases malā un ik gadu seko līdzi skrējienam. Protams, viņai nav ne jausmas, ko dažiem ultramaratonistiem nozīmē teiciens „Sekoju līdzi”.

Taču pat skrējiena nolikums atļauj pēc pusdistances pieveikšanas izmantot privātā tempa turētāja pakalpojumus, tādējādi trasē mazinot dažādus drošības riskus.  

100 jūdžu (aptuveni 161 km) distance 849 skrējējus vedīs pa šaurām un klinšainām taciņām apkārt Tirkīza ezeram, tad pāri vairākām virsotnēm, un pēc 50 jūdzēm dalībnieki uzsāks skrējienu pretējā virzienā pa Kolorado klintīm, meža ceļiem un kalnu taciņām. Trase izvietota samērā augstu virs jūras līmeņa (2800 - 3800 metri), kas ir krietni augstāk, nekā raduši Monblāna skrējienu dalībnieki.

Latvijas ultramaratonists jau ieradies sacensību centrā, atdevis organizatoriem ekipējumu un pārtiku, ko nosūtīt uz trases kontrolpunktiem, Laimonis Skadiņš pavēstīja lsm.lv. Pirms starta tiekot lietotas tabletes pret augstuma slimību un mēģināts gulēt jau astoņos vakarā.

Bīstamākā vieta būs vertikālais kilometrs atpakaļceļā (55-60km) pie Cerību pārejas, kas savieno augstākos un zemākos punktus visā skrējienā. Lai nokļūtu lejā bez traumām, palīdzēt varēs tikai maksimāla koncentrēšanās pēc daudzajām stundām, kas pavadītas trasē.

Starts skrējienam tiks dots sestdien, 21.augusta rītā plkst.4.00 (pēc Latvijas laika plkst.13.00). Tukuma pusē simtiem taku skrējēji šajā dienā būs izvēlējušies mīdīt „Stirnu buka” takas Milzkalnē un ballēties Šlokenbekas muižā. Tikmēr Laimonis pirms starta pārmīs dažus vārdus ar igauni Prītu Valku, kurš vairāk zināms kā pērnā gada skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera trases pagarinātājs caur Siguldu.

Ledvilas 100 jūdžu skrējiena vēsture sniedzas līdz 1983.gadam, un netrūkst tādu fanātiķu, kas šīs sacensības pievarējuši 30 reizes. Iekļaujoties 30 stundu kontrollaikā, katrs finišētājs tiek pie organizatoru sarūpētām balvām. Vērtīgākas piemiņas veltes tiek tiem, kuri distanci veic 25 stundās. Pirmajiem 400 īpaši finišētāja krekliņi.

14 060 pēdu augstumā, Kolorado gatavojoties Ledvilas 100 jūdzēm

Laimonis kalnos nav pirmo reizi un par motivācijas trūkumu nevar sūdzēties. Viņš pabijis Monblāna un citās virsotnēs, vairākkārt iedvesmojis savus sekotājus Monblāna kalnu skrējienu trasēs, divreiz finišējis 246 kilometrus garajā Spartatlona distancē un vienmēr atbrauc mājās ar medaļām no Igaunijas ultramaratoniem.

Ātrākie skrējēji finišu sasniegs 15-16 stundās. Jau svētdienas priekšpusdienā (pēc Latvijas laika) kļūs zināms, vai Laimonis Skadiņš parādīsies Ledvilas ielās pēc 19-20 stundām kopā ar pirmajām dāmām.

Notikumiem līdzi varēs sekot skrējiena mājaslapā, kā arī „VSK Noskrien” forumā. Sociālajā tīklā "Twitter" uzmanība būs pievērsta līderiem, kuriem gan nāksies neklātienē konkurēt ar „Ultravasan” 90 kilometru skrējienu Zviedrijā, kur diemžēl nestartēs Latvijas rekordists Andrejs Jesko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti