Artūrs Vadzis iekļūst pasaules kalnu taku tūres (UTWT) ranga 39.vietā

Pasaules kalnu skriešanas tūrē (Ultra-Trail World Tour) iekļautas 11 sacensības. Pēc 2015.gadā aizvadītajām pirmajām divām, latvietis Artūrs Vadzis reitinga kopvērtējumā ieņem 39.vietu, pateicoties Jaunzēlandē izcīnītai augstajai 19.vietai "Tarawera Ultramarathon", kur 100 kilometru distancē finišēja pēc deviņām stundām un 55 minūtēm.

Aptuveni 2600 vertikālie augstuma metri uz 100 kilometru distanci 7.februārī aizvadītās sacensības padara par vienām no vieglākajām un ātrākajām kalnu skrējienu ieskaitē. Tikai nedaudz mazāk augstummetru 2014.gadā bija Siguldas kalnu maratona 55 kilometru distancē.

No 430 finišētājiem Artūrs Vadzis (9:55:00) no Drustiem finišēja 19.vietā, priekšā palaižot trīs ātrākās dāmas. Savā vecumgrupā viņš ieņēma ceturto vietu starp 22 skrējējiem, kuri pieveica 100 garo distanci. Savukārt lietuvietis Andrius Ramonas finišēja 11.vietā.

Abu baltiešu izcīnītās vietas vērtējamas kā augstas, jo startēja ap 10 pasaules līmeņa skrējēju vīriešu konkurencē un pirmo piecu vietu ieguvēji bija ātrāki par iepriekšējo trases rekordu. Arī septiņas sievietes pārspēja iepriekšējo labāko rezultātu.

Artūrs Vadzis portālam lsm.lv pavēstīja, ka trase bijusi tik viegla, ka ērti varējis noskriet aptuveni 70 procentus distances.

"Distance pirmos 60 kilometrus veda cauri lietusmežiem, gar upēm, ezeriem un ūdenskritumiem. Tur arī sanāca pievarēt lielāko daļu no kāpumiem, kuri ir skrienami, taču vairumam skrējēju plāns ir saudzēt kājas pēdējiem 40 kilometriem, kuri pārsvarā ir līdzeni ar pāris garākiem kāpumiem. Arī man bija tāds pats plāns, bet jau no sākuma jutos labi un skrēju brīvi, kaut gan temps bija ātrāks nekā plānots, lai finišētu ātrāk par 10 stundām," par savu optimistiskāko plānu stāsta Artūrs Vadzis.

"Bet tieši pirms pēdējiem 40 kilometriem vieglās kājas pazuda un parādījās krampji Ar grūtībām noturēju tempu un finišēju zem 10 stundām," atzīst Jaunzēlandē startējušais latvietis, kuram veselības problēmas traucēja sagatavoties vēl labākam startam: "Veselības problēmu dēļ nopietni nebiju trenējies no pavasara līdz novembrim. Līdz decembra vidum arī paskrēju tikai nedaudz pēc darba. Pēc tam jau sanāca vairāk pakāpelēt pa kalniem un paskriet treilus."

Latvietis arī pieminēja lietuviešu skrējēju, kurš varējis iekļūt labāko pieciniekā, jo Andrius Ramonas distances pirmo pusi nejuties labi un nācies atrasties tālu aiz līderiem, taču nobeiguma posmā daudzus apdzinis un sasniedzis 11.vietu.

Jāpiezīmē, ka Artūram Vadzim pieder labākais Latvijas rezultāts vienā no pasaules slavenākajiem kalnu skrējieniem - apkārt Monblānam (UTMB). 2013.gada augustā viņš 168 kilometrus garo un 9600 augstummetru skrējienu ar 10 virsotnēm pieveica ātrāk par 30 stundām (29:46:56) un finišēja 109.vietā.

Nākamās sacensības "Ultra-Trail World Tour" (UTWT) ieskaitē norisināsies Kanāriju salās no 6. līdz 8.martam, kur piedalīsies arī Latvijas kalnu skrējēji. Pērn UTWT sezonas kopvērtējumā lietuvietis Gediminas Grinius izcīnīja augsto trešo vietu.