Ar pārgājienu pa Gaujas senleju mudina izvēlēties aktīvāku dzīvesveidu

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) un sociālās kampaņas #BeActive vēstneši aicina ikvienu arī kopā ar ģimeni sestdien piedalīties pārgājienā pa Gaujas senleju bez laika kontroles. Ar šo pasākumu atklās Eiropas Sporta nedēļu, kas nākamnedēļ Latvijā notiks jau piekto reizi.

Sociālā kampaņa #BeActive vienlaicīgi notiks 40 valstīs ar mērķi mainīt iedzīvotāju paradumus, piesaistot cilvēkus aktīvam dzīvesveidam. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka pat 30 minūšu mērenas intensitātes fiziska slodze piecas reizes nedēļā būtiski samazina saslimšanas risku ar daudzām, tajā skaitā sirds asinsvadu slimībām. 

Aicina pārgājienā pa Gaujas senlejuInita Kresa-Katkovska

Ar aicinājumu "Piecelies un piecel draugu!" visā Latvijā nedēļas garumā būs organizēti dažādi pasākumi. Pārgājiens pa Gaujas senleju paredzēts 15 km garumā #BeActive distancē un 5 km Ģimeņu distancē, kur maršruts iekļaus ainaviskus pieturas punktus, ieskaitot Velnalas klintis, Krimuldas muižu, Spieķu parku un citus.

LSFP pārstāvis Kristaps Zaļkalns uzsvēra, ka pārgājienā ir aicināts ikviens neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības, bet gleznainā vide noteikti būs motivējošs faktors, lai piedalītos.

Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir ieinteresēt cilvēkus sportot. Viens no pasākuma vēstnešiem ir Mečislavs Bartusevičs - Latvijas čempions riteņbraukšanā veterāniem un vēl arvien Rīgas Riteņbraukšanas skolas treneris, lai gan viņam rit astotais gadu desmits. Viņaprāt, nekad nav par vēlu sākt mīties. 

Pasākuma vēstnesis ir arī Cēsu apvidus populārā Žagarkalna izveidotājs un īpašnieks, aktieris Juris Žagars. Potenciālos dalībniekus sociālajos medijos viņš uzrunā ar videosveicienu, stāstot, ka sports viņam ir viena no atkarību raisošajām baudām.

“Tā ir fiziska jeb fizioloģiska sajūta, ko izjūti sportojot jeb precīzāk - pēc sporta," teica Žagars. "Ja cilvēks nepazīst šo baudas izjūtu, saprotami, ka viņam nav prieka, motivācijas līdz tai nonākt. Tāpēc galvenais pārliecināšanas mehānisms ir pamēģināt."

Pēdējā desmitgadē valstu, pašvaldību, nevalstisko un privāto organizāciju iesaiste aktīva dzīvesveida popularizēšanā Eiropā ir palielinājusies, taču sabiedrības paradumus tas būtiski nav mainījis. ''Eirobarometra'' 2018. gada martā publiskotās aptaujas dati liecina, ka vismaz reizi nedēļā ar sportu vai fiziskām aktivitātēm nodarbojas vien 44 % Eiropas iedzīvotāju, un tas ir retāk, nekā rekomendē Pasaules Veselības organizācija.

Statistiku Latvijā iespējams uzlabot jau sestdien.

Dalība pārgājienā ir bez maksas. Iepriekš gan jāreģistrējas pasākuma mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti