Sadaļas Sadaļas

Airēšanas supermaratonā «Gauja XXL» jauna distance - cīņa bez noteikumiem

Maija pirmās dienas tautas sporta cienītājus allaž piesaista ar 310 kilometru garo airēšanas supermaratonu "Gauja XXL", taču 2015.gads ieies vēsturē ar jaunu distanci "XXL Ultimate", kuras garums - 420 kilometri ļaus upi izbaudīt, 64 stundas pavadot laivā un cīnoties ar katru pieveikto kilometru. Eiropas garākā airēšanas supermaratona rīkotāji nav noteikuši tradicionālos ierobežojumus - lai sasniegtu finišu, pieļauta laivu maiņa un atpūtas pauzes pēc pašu dalībnieku ieskatiem.

Arņa Kalniņa stāts par to, ka finišēt un uzvarēt  K2M klasē Gauja XXL 310 km distancē.

Posted by Gauja XXL on ceturtdiena, 2015. gada 2. aprīlis

"Gauja XXL" vieš bijību daudziem aktīva dzīvesveida piekritējiem, un nelielo dalībnieku skaitu var saprast, zinot, ka pērn finišu sasniedza nepilni 19% startējušo.

Nedēļu pirms 2015.gada 310 kilometru sacensībām reģistrējušies 14 drosminieki. Lielākā intriga ir četras sievietes, kuras pieteikušās šim supermaratonam, kas no dalībniekiem prasa vismaz divas naktis un vienu dienu sēdēt laivā un airēties Carnikavas virzienā. Līdz šim nevienai daiļā dzimuma pārstāvei nav izdevies sasniegt finišu, neskaitot smaili, kurā abu dzimumu ekipāžā piedalījās Igaunijas airēšanas trenere Tīna Hodakova.

Solobraucienā pirmās sievietes sasniegtais finišs vēl tiek gaidīts.

Piecu gadu vēsturē sacensībās piedalījušies septiņu valstu pārstāvji.

Gauja XXL - it is durable!

Gauja XXL 2014 winer Jaakko Soivio: "If You are prepared it is durable"

Posted by Gauja XXL on Pirmdiena, 2015. gada 20. aprīlis

Dalībnieki bijuši pat no ASV un Lielbritānijas. Trases rekords (24 stundas un 40 minūtes) pieder lietuvietim Dainus Jaraminas, kuru ūdeņiem bagātajā 2013.gadā Gaujā spēja apturēt tikai divi obligātie starpfiniši 30 minūšu garumā un sasniegtais finišs Carnikavā.

Tikmēr šī gada jaunievedums ir jaunā 420 kilometru distance bez noteikumiem - "Ultimate".

Gaujas pilnais garums nav svešs tiem, kuri piedalījušies "Gauja XXL" stafešu komandu sacensībās, kur labākais rezultāts (35 stundas un 34 minūtes) pieder komandai "Rumakss".

"XXL Ultimate" distance būs cīņa bez noteikumiem un jebkādiem ierobežojumiem. Tas nozīmē, ka dalībnieki drīkst savu mērķi realizēt ar jebkādām laivām, tās varēs mainīt sacensību gaitā, nav ierobežojumi atpūtas vietās un obligātajās pauzēs. Dalībniekiem būs 64 stundu laiks, lai realizētu savu sapni - nobraukt ar laivu Gauju visā tās garumā.

Šai distancei pagaidām pieteikušies trīs drosmīgie, starp kuriem ir daudz pieredzējušais Andris Stavro un polis Pjotrs Rosada. Ja viņi tiks līdz galam, tad būs pieveikuši vienu no pasaulē skarbākajiem airēšanas maratoniem. 

 

Andris Stavro

Daudzkārtēja Gauja XXL dalībnieka un uzvarētāja Andra Stavro stāsts par 2014. gada par Gauja XXL sacensībām. Vairākkārt finišējis pasaules mēroga sacensībās tai skaitā "Yukon River Quest". Šogad piedalīsies 420 km Ultimate distancē.

Posted by Gauja XXL on svētdiena, 2015. gada 19. aprīlis

Šie vīri paši noteikti nedomā tikai par startu "XXL Ultimate", viņu mērķis ir izturēt un tikt līdz finišam. 18.aprīlī aizvadītā "Vehandu maratonā" Andris Stavro bija ātrākais starp Latviju pārstāvošajām laivām, taču vienlaikus jāsaprot, ka Baltijas lielākās ūdenstūrisma sacensības bija tikai labs treniņbrauciens pirms 1.maijā gaidāmā starta Vecpiebalgas novadā pie Taurenes tilta, kura tiešā tuvumā sākas Gaujas tecējums jūras virzienā.

Kā sacensību papildus distance ir "Do Your Own XXL", kurā pieteikušās piecas laivas, lai airētu pašu izvēlētu distances garumu - 50, 100, 150 vai 200 kilometrus. Varētu šķist, ka šī distance dalībniekiem būs brauciens veselības klasē, taču tā vienalga ir garāka nekā citu airēšanas sacensību pamatdistances.

Ja 420 kilometru "XXL Ultimate" un stafešu komandām starts tiks dots piektdien, 1.maijā plkst.8.00 Taurenē, tad 310 kilometru "Gauja XXL" pamatdistances un "Do Your Own" laivas startēs 1.maijā plkst. 19.00 Gulbenes novada, Lejasciemā. Carnikavā laivas tiks gaidītas līdz svētdienas, 3.maija, noslēgumam plkst.23.59, kad būs kļuvis zināms, vai kāds spēj noairēt 420 kilometrus.

Kopā četrām disciplīnām pieteikušies 42 ūdenstūristi, kuri Gaujas supermaratonā airēsies 23 laivās.

"Vecpiebalgas airētāju biedrības" rīkotās sacensības būs pirmās 2015.gada Latvijas ūdens maratonu kausā. 6.jūnijā sekos "Rīgas airēšanas maratons" (RAM), "Piedzīvojumu kauss Velnagrāvis" notiks 13.jūnijā, kam 21.augustā sekos "Salacas mauciens" (SM) un 12.septembrī plānotais "Gaujas bāziens" (GB). 2014.gadā Ūdensmaratonu kausā triumfēja Arnis Kalniņš un Liene Kupča.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt