Pērn Gaujā noslīkušās piecgadīgās Evitas lietā apsūdz māti un patēvu

Pierīgas prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukta pērn Gaujā noslīkušās piecgadīgās Evitas māte un patēvs. Viņi tiek apsūdzēti par cietsirdību pret mazgadīgo un prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības, informēja Latvijas Republikas prokuratūrā.

Prokuratūrā skaidroja, ka pagājušā gada 26. jūnijā abi apsūdzētie kopā ar viņu ģimenē augošajiem mazgadīgajiem bērniem ieradās Siguldas pilsētas oficiālajā peldvietā pie Gaujas upes Siguldā. Apsūdzētie, kuriem bija pienākums rūpēties par meiteni, nodrošināt viņas nepārtrauktu uzraudzību un drošību peldvietā Gaujas upes tuvumā, atstāja bērnu bez uzraudzības un nepieskatīja viņu, nepievērsa pienācīgu vērību bērnam, kā arī nenodrošināja bērna vecumam atbilstošus drošus apstākļus un vidi, tai skaitā bērna vecumam atbilstošu drošas peldēšanas aprīkojumu.

"Apsūdzēto nolaidīgās rīcības rezultātā, būdama atstāta bez uzraudzības un savas mazgadības dēļ neapzinoties savas darbības iespējamās sekas, meitene nokļuva Gaujā un noslīka," teikts prokuratūras paziņojumā.

Prokuratūra skaidroja, ka pirmstiesas kriminālprocesā

iegūto pierādījumu kopums un noskaidrotie apstākļi norāda uz to, ka notikušais ir vērtējams kā noziedzīgs nodarījums, nevis nelaimes gadījums. 

Apsūdzētie savu vainu viņiem inkriminēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā neatzīst.

Lieta izskatīšanai nosūtīta Rīgas rajona tiesai.

KONTEKSTS:

Siguldā, Gaujas pludmalē (Peldu ielā), 2022. gada 26. jūnijā pazuda piecus gadus veca meiteneMeitenes meklēšanā bija iesaistīts arī Valsts robežsardzes helikopters, tāpat atbildīgajiem dienestiem bērnu visas dienas garumā palīdzēja meklēt arī brīvprātīgie. Pēc gandrīz divu dienu nepārtrauktiem meklējumiem pazudusī meitene otrdien, 28. jūnijā, tika atrasta Gaujā bez dzīvības pazīmēm.

Valsts policija pēc izmeklēšanas pabeigšanas šī gada 13. oktobrī nodeva krimināllietas materiālus Pierīgas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām – meitenes māti un audžutēvu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti