78 gadus vecā Maiga Liepiņa piedalīsies 107 kilometru skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera 2017.gadā risināsies 1.aprīlī un 107 kilometru garajā distancē plāno doties arī Salacgrīvā dzīvojošā 78 gadus vecā farmaceite Maiga Liepiņa. 2.novembrī ņiprā dāma atgriezās no Santjago Jēkaba ceļa Spānijā, kur 29 dienās pieveica 800 kilometru garo maršrutu, kuru papildināja ar papildu 100 kilometriem, lai nokļūtu līdz Atlantijas okeānam.

"Ne jau veselība būs tabletītēs!" sarunu ar lsm.lv uzsāk titula "2015.gada farmaceits" ieguvēja. Maiga Liepiņa uzsver, ka lieliskas veselības pamatā ir laba pārtika un fiziskās aktivitātes - regulāra vingrošana un treniņi. 

Salagrīvas aptiekas vadītāja katru rītu pusstundu nūjo 3,5 kilometrus, brīvdienās ar nūjām tiek pieveikti 10-12 kilometri gar jūru vai pa meža takām. Veselīgai pārtikai papildus reizēm tiek lietota vien zivju eļļa un magnijs. Nav nepieciešams aptiekā speciāli pirkt vitamīnus, ja tie atrodas pārtikā, skaidro farmaceite.

"Bez treniņiem nevajag!" stingra ir Maigas kundze, norādot, ka, tikai gatavojoties, viņa varējusi Santjago Jēkaba ceļā pieveikt vidēji 28-29 kilometrus dienā, piebilstot, ka bijušas arī dienas ar noietiem 40 kilometriem.

Jautāta par skrējiensoļojumu Rīga-Valmiera, 78 gadus vecā Maiga Liepiņa rēķina, ka varētu 107 kilometru garo distanci pieveikt 17 stundās, iekļaujoties 19 stundu kontrollaikā.

Maija beigās nūjotāja 47,5 stundās pieveica 136 kilometru pārgājienu Kolka-Dubulti, kura kontrollaiks bija 55 stundas, un no 571 dalībnieka finišu sasniedza 328. Šī izaicinājuma pirmajās piecās stundās Maiga tikusi līdz Rojai, kas nozīmēja 32 kilometrus jeb 8-10 minūtes katram kilometram.

Savu 79.dzimšanas dienu Maigas kundze svinēs 26.aprīlī, tikai dažas nedēļas pēc pieveiktā skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera. Salacgrīviete bilst, ka nav zināmas radnieciskas saites ar mērķtiecīgo savas pilsētas maratonisti Jolantu Liepiņu. Aktīvā farmaceite nāk no Vānes, kas no Rīgas atrodas tieši tikpat tālu kā Valmiera - 107 kilometrus.

Kurzemnieces mamma nodzīvoja 92 gadus, vectēvs - 96. Interesanti, ka vectēvs uzauga 12 bērnu ģimenē, kurā jaunākā meita nodzīvoja līdz 101 gadu vecumam, kamēr ģimenes galva aizsaulē aizgāja 107 gadu vecumā.

Pieteikšanās 107 kilometrus garajam labdarības ultramaratonam Rīga-Valmiera sāksies sportlat.lv ceturtdien, 15.decembrī, kad būs palikušas tieši 107 dienas līdz 2017.gada 1.aprīlim. Arī nākamajā gadā skrējiensoļojuma dalībnieki un brīvprātīgie palīdzēs bērniem ar kustību traucējumiem un ziedos labdarībai. 2015.gadā tika savākti līdzekļi (2635 eiro) cēsinieces Undīnes Ozoliņas ārstēšanai, savukārt 2016.gadā skrējēju sabiedrība saziedoja vairāk nekā 3000 eiro Jēkaba Bluķa veselības uzlabošanai.

Iepriekš lsm.lv ziņoja, ka šogad 18.septembrī Visvaldis Lācis 92 gadu vecumā pieveica Valmieras maratona 42,195 kilometru garo distanci 8 stundās 13 minūtēs un 51 sekundē, finišā organizatorus pārsteidzot ar lūgumu pēc glāzes kefīra.

Tikmēr Maiga Liepiņa Rīga-Valmiera trasē cer sastapt ne tikai skrējējus, bet arī nūjotājus, lai ar viņiem apspriestu nākamo lielo plānu - pieveikt visu 500 kilometru garo Latvijas piekrasti. Tas būtu salīdzināms ar Jēkaba ceļu Spānijā un prasītu ap 10 dienām, taču arī šajā piedzīvojumā bez treniņiem neiztikt, pārliecināta ir pieredzējusī nūjotāja, kura labprāt redzētu vairāk kustīgu cilvēku.

Zināms, ka skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera trases rekords 8 stundas 1 minūte un 38 sekundes  no 1992.gada pieder Georgam Jermolajevam, kurš 107 kilometru distanci pieveica arī 2015.gadā, kad bija 72 gadus vecs. Maiga Liepiņa 1.aprīlī varētu kļūt par vecāko zināmo Latvijas ultramaratonisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti