Kultūras ziņas

Vai koncertestrāde «Pūt, vējiņi!» atdzims?

Kultūras ziņas

Renovēs Vāgnera zāli!

Latvijas meistari dalās zināšanām

Vietnē «Latvijas meistari» mēneša laikā vairāk nekā 90 meistaru

Jau mēnesi ikvienam Latvijas iedzīvotajam ar vietnes latvijasmeistari.lv palīdzību ir iespēja iepazīties un apgūt visdažādākās tradicionālo amata meistaru prasmes. Šobrīd  vietnē ir vairāk nekā 90 meistaru.

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) un „Swedbank” aizsāktās iniciatīvas "Latvijas meistari" mērķis ir palīdzēt meistariem, kuri rada lietas ar latvisku dvēseli, parādīt savu nodarbošanos.

Projekts “Latvijas meistari”  ir ne tikai stāsts par sabiedrību, kurai vajadzētu atgriezties pie savām saknēm, tas ir arī stāsts par meistarību, kurai ir jāmeklē jauni izpausmes viedi un jaunas formas, kas uzrunā šodienas cilvēku. LNKC un „Swedbank” iniciatīvas "Latvijas meistari" mērķis ir - lai ikvienam Latvijas iedzīvotajam ir iespēja apgūt tradīcijas, kuras esam saņēmuši no senčiem, un iedzīvināt šīs prasmes ikdienā, lai tās nekļūt par noputējušiem eksponātiem stiklotās muzeju vitrīnās.     

""Latvijas meistaru” programma ir visnotaļ atvērta, aicinot iekšā arī jaunās modernās meistarības, varbūt vēl nenobriedušos meistarus, kuriem vairāk ir darītprieks, ne tik daudz meistarība, jo tie ir šie atvērtie cilvēki, kuri, nonākot tādā domubiedru vidē, spēj ieraudzīt savu tālākās attīstības ceļu, iedvesmoties no tā, ko viņi redz, saprast to meistarstiķi, kā šī lieta notiek, pamēģināt, aizrauties, darīt un beigu beigās kļūt par vienu no tiem Latvijas meistariem, kas tad arī tālāk nesīs mūsu seno tradīciju,” skaidro “Swedbank” projekta vadītāja Adriāna Kauliņa.     

Pērļotājas Unas Valteres ceļš līdz savai šī brīža nodarbei vedis caur darbiem valsts pārvaldē un bankā, tomēr rokdarbi visu laiku bijuši Unas hobijs.

„Mums visa izglītības sistēma ir virzīta uz to, ka ir jāizvēlas profesija, kurā tu vari nopelnīt, un ka tev skolā ir jāzina, kur tu strādāsi un ka tu ar to pelnīsi naudu. Bet tiek aizmirsts tas, ka mēs katrs esam nākuši darīt to, ko neviens cits nemāk, ko katrs mēs mākam vislabāk, un ka mums katram būtu jāattīsta tās prasmes, kurās mēs katrs esam unikāli, individuāli. Tā naudas pelnīšana vai izdzīvošana nāks pati, jo mēs būsim kaut kādā jomā unikāli,” uzskata rotu meistare Una Valtere.

Jau no 1.septembra Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā meistaru tēma tiks aplūkota jaunā raidījumā “Karaliste”.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt