Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Akcija «Izskrien Latviju pasaulē»

Sestais Latvijas postfolkloras festivāls «Gaviles»

Sestajā festivālā «Gaviles» caur postfolkloru aicinās sajust mežu

„Pavasarī gribas gavilēt! Priecāties, ka tumšais laiks garām, saulīte sāk sildīt, balss arī skan skaļāk un gribas dziedāt”, savas izjūtas par sesto Latvijas postfolkloras festivālu  „Gaviles” atklāj tā organizatori. Šogad festivālam pirmo reizi  pievienota arī tēma – mežs pilsētā.

„Ziemas laikā pasaule gulēja. Viņa bija gandrīz kā nomirusi. Iztēlojieties, kā ir, ka nav sintētisko krāsu un nekā, un jūs dzīvojat savā koka lauku sētā un ir sniegs, nav skaņas, putni ir aizlidojuši, un pēkšņi parādās zaļā krāsa, putnu dziesmas. Un tad liekas, ka pasaule ir uzmodusies no miega. Protams, ka tad gribas gavilēt,” uzsver mūziķe un festivāla “Gaviles” rīkotāja Linda Zonne-Zumberga.

Postfolkloras festivālā „Gaviles” izdevies apvienot ļoti dažādus mūziķus, kur vienā dimensijā saplūdīs latviskais, kopīgais un atšķirīgais, senais un jaunais, lauku plašums un pilsētvide, cilvēku skartais un dabiskais.

„Pēc mūsu pieņēmumiem postfolklora var sākties ar to, kad cilvēks paņem [tautasdziesmu] „Seši mazi bundzinieki”, pieliek viņai klavieres, kādu senāk nebija. Un tā jau ir postfolklora, jo klavieres senāk nebija, vai ne?” skaidro Zonne-Zumberga.

Festivāla dzinējspēks ir grupa „Daba San”. Savu oriģinālmūziku viņi rada visi kopā, bet pamatu pamats ir latviešu tautas dziesmas.

„Mūsu stihija šogad ir vairāk daba. Šogad vēl esam paņēmuši vēl mazliet citu lauciņu – darba dziesmas,” uzsver grupas “Daba San” vadītāja Vēsma Keira.

Festivālā kopā ar mūsdienu tautas mūzikas grupu "Daba San" uzstāsies mūsdienu tautas mūzikas grupas “Tāri”, “Tautumeitas”, “Imanta Dimanta un draugi”, folk-hiphopa aizsācējs Misters ar draugiem DJ Noitro un Edgaru Zilbertu. Īpašie festivāla viesi būs grupas “Lepaseree” trio no Igaunijas un dziedātāja Leila Alijeva, kura savā mūzikā apvieno latviešu dainas ar senās Azerbaidžānas tradicionālo mūziku mugam.

„Mēs mēģinām parādīt cilvēkiem, ka tradicionālais latviskais ir saprotams mūsdienās un mēs esam spējīgi to interpretēt, un tas arī ir jādara. Šogad tam nāk papildus jauna zīme. Šis ir pirmais gads, kad mēs izvērtām festivālā tēmu „Mežs pilsētā” un ar to mēģināsim parādīt, kā caur folkloras mantojumu mēs varam sajust mežu,” uzsver mūziķe  un festivāla “Gaviles” rīkotāja Zonne-Zumberga.

Postfolkloras festivāla „Gaviles” mūziķi aicina uz koncertu 8.aprīlī plkst. 18.00 vakarā Spīķeru koncertzālē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti