Rēzeknes Zaļajā sinagogā koncertēs profesionālie ebreju tautas mūziķi

Nesen pēc rekonstrukcijas atklātajā Rēzeknes Zaļajā sinagogā notiks ebreju tradicionālās mūzikas koncerts, kurā piedalīsies arī klezmeri no Vācijas. Izsenis sinagoga ir ne tikai lūgšanu, bet arī sapulču un sanāksmju vieta, un svēdien šeit skanēs ebreju profesionālo tautas mūziķu klezmeru koncerts.

Viens no pasākuma organizatoriem, biedrības “Arayn” pārstāvis Kristaps Višs, pastāstīja, ka mūzika būs domīga, pārdzīvojumu pilna, un vokālajā izpildījumā tiks nodoti dzīvesstāsti, kā arī būs instrumentālā danču mūzika. "Mēs spēlēsim uz kontrastiem," viņš uzsvēra.

“Uzstāsies vokāliste Luba Klaus, viņa dziedās ebreju dziesmas idiša valodā, kā arī klarnetists Džuzepe Skiarata, arī no Vācijas. Sadarbībā ar Rēzeknes klezmeriem tiks sniegts kopkoncerts – pirmajā daļa būs akcents uz vokālo mūziku un otrajā daļā uz instrumentālo," koncerta programmu raksturoja Višs.

"Ebreju tradicionālā mūzika sasaucas ar mūsu kultūrvidi. Aizpagājušā gadsimta sākumā Rēzeknē dzīvoja ap 60–80% ebreju. Šī mūzika tika spēlēta kāzās, bērēs, dažādos godos,” kultūrvēsturisko sasaisti uzsvēra Višs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti