Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Vienas gleznas stāsts

«Koka Rīgā» skatāma izstāde «Portreti un pašportreti»

“Mēs gribam pievērst uzmanību cilvēkam, nevis saslimšanai,” ar šādu mērķi 7.novembrī biedrība “Gaismas stars”, atzīmējot 20. dzimšanas dienu, centrā “Koka Rīga” atklāja ļoti īpašu izstādi “Portreti un pašportreti”. Tajā aplūkojami mākslas darbi, kurus radījuši biedrības rūpju bērni – cilvēki ar garīgās veselības traucējumiem.

Pirms divdesmit gadiem tika nodibināta biedrība “Gaismas stars”, kura visus šos gadus centusies palīdzēt iekļauties sabiedrībā un saglabāt sociālo dzīvi tiem, kurus skārušas garīgās veselības problēmas. Biedrība rīko arī dažādus pulciņus, kuros cilvēki darbojoties var rast labāko veidu, kā izpausties.

"Mums daudzi klienti ir ļoti radoši un caur mālu viņi var izpaust savu iekšējo pasauli. Tas ir galvenais. Kad viņi strādā ar mālu, viņi nomierinās," saka biedrības “Gaismas stars” keramikas pulciņa vadītāja Natālija Dmitrijeva

Šodien centrā “Koka Rīga” svinīgā jubilejas pasākumā pulcējās tie, kam sniegta palīdzība un cerība pilntiesīgi dzīvot sabiedrībā. Īpašā izstādē “Portreti un pašportreti” skatāmas fotogrāfijas un darbi, kas tapuši biedrības organizētos pasākumos un rokdarbu nodarbībās.

"Tie darbiņi ir ne tikai parasti darbi, tie ir pilni ar prieku un gandarījumu par padarītu darbu, un tie ir pilni ar cerību par pilnvērtīgāku dzīvi, par atgūtu pašapziņu un īstenībā par kopā būšanu," norāda biedrības “Gaismas stars” valdes locekle Dace Kalniņa.

Daudziem biedrība ir vienīgā iespēja satikt cilvēkus un atslēgties no veselības problēmām, apmeklējot dažādus pasākumus un dodoties ekskursijās.

Izstāde “Portreti un pašportreti” centrā “Koka Rīga” būs skatāma tikai divas dienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti