Iedvesmā no Nīcas tautiskām zeķēm tapusi plakandibena laiva «Matilde»

Darot savu sirdsdarbu un attīstot ūdenstūrisma tradīcijas Nīcas novadā, ģimenes uzņēmuma „Sofijas laiva” saimnieks Turaids Šēfers spēris vēl vienu soli tālāk. Bārtas upē sākusi kursēt vēl viena plakandibena laiva – šoreiz tai dots vārds “Matilde”. Pirms tam ar meksikāņu izcelsmes draugu ierosmi tapa pirmā – “Bārtinera”.

„Šis ir klusais motors. Mums, protams, ir arī skaļais motors, bet tas ir tik skaļš, ka zūd viss, kas ir domāts ar šo laivu cilvēkiem dot – zūd smiekli, putnu dziesmas, glāžu šķindas, pankūku čurkstoņa. Tāpēc “Bartinera” tiek vadīta ar elektromotoru, kas ir kluss un gandrīz nemanāms,” stāsta Turaids Šēfers.

Laivā ap galdu var sasēsties vairāk nekā desmit cilvēku. Šoreiz gan ceļā pa Bārtas upi dodas “Bārtineras” māsa Matilde. Ja “Bārtinera” tapusi, iedvesmojoties no meksikāņu kultūras, tad Matilde ir koša Nīcas tautumeita, turpina Turaids.

„Šogad mums ir tapusi vēl viena laiva, kur iedvesmu mēs smēlāmies no Nīcas zeķēm. Varbūt kāds nezina – Nīcai tautiskās zeķes ir foršā, debeszilā krāsā. Mēs smuko zeķi parādījām māksliniecei Kristīnei Abikai, starp citu, viņai šobrīd Rīgā galerijā „Istaba” ir izstāde, iesakām aiziet. Kristīne Abika mums pieteicās uzlikt Nīcas zeķi uz laivas,” stāsta uzņēmējs.

Varētu teikt, ka tā ir peldoša zeķe,  kurai vārds ir “Matilde”, saka Turaids Šēfers.

„Matilde ir reāla persona no Liepājas, šikā Matilde, kurai nepatika braukt ar airu laivu un vienmēr viņa bija sapņojusi par līganu plezīra braucienu laivā. Nu, lūk, tāpēc arī “Matilde”.”

“Matilde” un “Bārtinera” pa upi sāk ceļot maijā un tā turpinās līdz pat vēlam rudenim. Plakandibenes un piknika laivas izmantotas ne tikai tālajā Meksikā, arī pie mums tās liktas lietā.

Attīstot ūdenstūrismu, Turaids Šēfers interesējas un citiem stāsta par Nīcas novada vēsturi: „Šādas te plakandibenes bija ļoti izplatītas arī pirmās Latvijas brīvvalsts laikā. Tā pa Bārtas upi no Nīcas uz Liepāju tika transportētas cukurbietes. Tagad bietes ar laivu neved, bet mēs vedam cilvēkus. Ideja tā pati, transportēt, bet mērķis un stāsts ir cits.”

Šī ir viena no biznesa idejām, kas īstenojas, pateicoties tam, ka nepārtraukti notiek dalīšanās ar savām idejām. Es stāstu par tām draugiem, un tas ir svarīgi, uzsver Turaids.

„Laivas netop kā riekstiņi pannā. Sākumā ir stāsts, ideja un tikai tad ir realizācija. Latvieši bieži vien noslinko – izpaliek pēdējais posms, jo ar stāstiem, idejām un plāniem latviešiem nav problēmu, problēmas bieži vien ir ar realizāciju. Kāpēc mums sanāk? Ja mums ir plāns un ideja, mēs par to stāstām publiski, arī saviem draugiem. Mums ir paveicies, ka mums ir forši draugi, viņi mūsu idejas papildina un vienmēr ir gatavi iesaistīties, bez viņiem šī realizācija nebūtu. Mēs nesēžam kā vistas uz olas, neperinām ilgi savas idejas.”

Turaids saka – kaut arī būtu varējuši iztikt ar vienu laivu, ir tapusi otra un varbūt kaut kad būs arī trešā. Ir vajadzīgs tikai stāsts par to.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt