Brīvdabas muzejs aicina uz 46. lietišķās mākslas gadatirgu

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kas norisināsies 4. jūnijā no plkst. 9 līdz 18 un 5. jūnijā no 9 līdz 17. Gadatirgus norisināsies 46.reizi, kā katru gadu tajā satiksies amatnieki no visas Latvijas.

Šogad gadatirgū būs arī plaša kultūras programma, kas norisināsies uz Rietumu skatuves, no plkst. 9 līdz 16.30 abas gadatirgus dienas priecēs apmeklētājus ar folkloras kopu, deju kolektīvu un koru uzstāšanos, kā arī brīvdabas amatierteātru izrādēm. Sadarbībā ar Latvijas Universitātes Indijas studiju un kultūras centru – abas dienas no plkst. 9 varēs izvingrināties, sveikt sauli kokles pavadībā. Ietiekts līdzi ņemt jogas paklājiņus.

Brīvdabas muzeja gadatirgus ir īpašs ne tikai ar amatnieku, bet arī latviešu tradicionālo ēdienu klāstu un lielo Latvijas pārtikas ražotāju un zemnieku dalību. Šogad, godinot īpašo gadatirgus tradīciju, kulinārā mantojuma pērli piparkūku, tiks rīkots piparkūku konkurss. Gardāko, skaistāko un gadatirgum visraksturīgāko piparkūku palīdzēs noteikt Kūku karu žūrija – Normunds Skauģis un Briede Ilze.

Būs iespēja iegādāties žāvētu gaļu, kūpinātas zivis, pašceptu maizi, nēģus, piparkūkas, medu, kliņģerus un daudzus citus gardumus. Plašajā pļavā pie Juglas ezera apmeklētāji varēs baudīt šķovētus kāpostus, ceptus kartupeļus un latviešu alus darītavu darināto alu. Starp daudzajiem ēdinātājiem vietu, kur paēs,t atradīs ikkatrs – gan gaļas cienītājs, gan veģetārietis.

Muzejs ir īpaši domājis par pašiem mazākajiem gadatirgus apmeklētājiem. Mazos priecēs plašais rotaļu klāsts, izjādes ar zirgiem, muzejā izvietota arī pārtinamā istaba; pirmskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.

Visiem rīdziniekiem Brīvdabas muzejs iesaka doties uz gadatirgu, izmantojot sabiedrisko transportu. "Rīgas satiksme" ir nodrošinājusi papildus reisus gadatirgus dienās, kā arī aktīvākajiem – līdz muzejam ved veloceliņš. Pie Rietumu vārtiem nodrošinās bezmaksas drošās un apsargātās velosipēdu novietnes, kuras darbosies abas pasākuma dienas no 9 līdz 17.30.

Sadarbojoties ar vides organizāciju “homo ecos:”, gadatirgus norises laikā tiks īstenotas vairākas izzinošas un praktiskas vides saudzēšanas aktivitātes. Tie autovadītāji, kas savus auto atstās stāvlaukumam atvēlētajā tuvējā pļavā, saņems autoeļļu absorbējošus paklājus, kurus varēs izvietot zem auto gan gadatirgus norises laikā, gan arī pēc tam. Paklāji novērsīs augsnes piesārņojumu ar naftas produktiem. Savukārt, lai samazinātu fasētā dzeramā ūdens vides ietekmes, apmeklētājiem būs iespēja bez maksas uzpildīt savas ūdens pudeles ar dzeramo ūdeni. Zaļās iniciatīvas papildinās izzinošas un atraktīvas darbnīcas bērniem.

Savukārt žurnāls "Ievas Māja" būs parūpējies par īpašu izstādi “Katram savu tautastērpu”, kas būs apskatāma 4. un 5. jūnijā pie Izstāžu zāles. "Ievas Māja" gada garumā, žurnālu lapās rādīja un stāstīja, kā pašam tikt pie sava tautastērpa. Izstāde ir noslēgums, kur katrs interesents varēs iedvesmoties savam tautastērpam un atrast savu meistaru. "Ievas Māja"ir apkopojusi arī meistarus, kuri darina tautastērpus un piedalās gadatirgū - viņus atrast palīdzēs īpaši izstrādāta karte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti