Sadaļas Sadaļas

Kultūras ziņas

Vai «Kleever» ir labākais nosaukums?

Kultūras ziņas

Izskanējis festivāls “POSITIVUS”

Baltica 2015 apliecina - mantojums ir dzīvs

«Baltica» trešā diena - pa lietu un krusu mantojumam pa pēdām

Piektdien, 17.jūlijā, dabas radītie pārsteigumi - no saules līdz pat pērkona dārdieniem ar krusu - sagādāja visplašāko emociju gammu starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2015" dalībniekiem un skatītājiem, un arīdzan Latvijas Televīzijas filmēšanas grupai, kas dienas vidū devās pa festivāla tēmas "Mantojums" pēdām - gan pie amatniekiem Vērmaņdārzā, gan vērot ārzemju kolektīvu uzstāšanos Stacijas laukumā

Izlokot dziesmu un deju pūru un gadsimtu gaitā uzkrātās un mūsdienām pielāgotās amatu prasmes, turpinās starptautiskais folkloras festivāls "Baltica 2015" un aicina izjust, skatīt un saklausīt šī gada tēmu "Mantojums". Mūsdienās dzīvot kopā ar tradicionālo mantojumu var gan gudri un radoši, gan priecīgi un ilgtspējīgi.

Māksliniece Baiba Vaivare par mantojumu saka: "Tas ļoti tieši savijās, manī pašā ir ļoti dziļš mantojums. Es strādāju ar latviešu etnogrāfiju, arheoloģiju, tas man ir ļoti tuvs, Mākslas akadēmija arī. Es dzīvoju caur gadsimtiem un visām pasaules tautām."

"Viss, katra diena ir mantojums, mani bērni - visā ir mantojums," saka audēja no Saldus Baiba Rītere. "Es pamatā aužu gobelēnus. Tie ir kā horizonti, horizonts vienmēr ir vilinošs. Kas tad bija Dullais Dauka latviešiem? Muļkītis vai nolemtais, vai vienmēr zinātkārs? Horizonts vienmēr pievelk, arī tādā mazā izmērā," teic Baiba Rītere.

Pa to laiku, kamēr tiek apgūtas pārmantotās amatu prasmes, daba dara savu - ar lietus šaltēm un pērkonu visus Vēmaņdārza burziņa dalībniekus sadzen nojumēs, glābjot un sedzot amata rīkus un mākslas darbus, ar dziesmu gaiņājot lietu un gaidot koncertu, un turpinot rokdarbus.

Kad lietus nedaudz mitējies, Stacijas laukumā uz "Origo" vasaras skatuves kāpj ārzemju kolektīvi, un jaunieši ar lielu prieku atzīst, ka folkloras dejas un dziesmas viņiem ir patiesa aizraušanās.

Kā vēstīts, sestdiena, 18.jūlijs, un svētdiena, 19.jūlijs, festivālā "Baltica" būs Latgales diena, pieskandinot Līvānus, Ludzu, Viļaku, Viļānus un Rēzeknes novadu. Pie Rēzeknes pilskalna tiks iekurts keramikas ceplis, notiks gadatirgus, bibliotēkā - stāstnieku sasaukšanās, koncerti parkā, pilskanā un Latgales vēstniecībā "Gors", kā arī dižkoncerts Ančupāna ielejā, danču nakts un festivāla gājiens svētdien. Savukārt Rīgā 18.jūlijā visas dienas garumā Brīvdabas muzejā notiks Latviskās pirts svētki, bet Vērmaņdārzā skanēs Latvijas muzikālo ģimeņu un mazākutautību ansambļu koncerts. Kā ziņots, "Baltica" galvenajiem notikumie līdzi sekos arī Latvijas Televīzija un Latvijas Radio.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt