Sadaļas Sadaļas

4. studija

Ceturtā studija

4. studija

Padoms bez maksas. Gastroenteroloģe Ilona Vilkoite

Pandēmija publisko tualešu darbību neietekmē - nav ne papīra, ne ziepju!

Sliktā situācija Rīgas sabiedriskajās tualetēs – zog gan ziepes, gan tualetes papīru

Rīgas dome sabiedrisko tualešu vajadzībām mēnesī tērē vairāk nekā 17 tūkstošus eiro, tomēr vairumā gadījumu tās apmeklētājiem ir nepienācīgā stāvoklī. Kādēļ liela daļa no Rīgas pilsētas centra, apkaimju un Mežaparka publiskajām tualetēm nestrādā un tām virsū sarkanas uzlīmes – “Tehnisku iemeslu dēļ nedarbojas”?

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “4. studija” devās noskaidrot, cik pieejamas un kādā stāvoklī ir sabiedriskās tualetes Rīgā. Apsekojot vairākas publiskās labierīcības Mežaparkā, Kronvalda parkā un 11. novembra krastmalā, rezultāts bija līdzīgs – trūka ziepju un tualetes papīra.  

Mēnesī 32 sabiedrisko tualešu jeb 51 kabīnes vajadzībām tiek tērēti vairāk nekā 17 tūkstoši eiro. 

Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides departamenta Apsaimniekošanas pārvaldes priekšniece Ingrīda Mutjanko skaidroja, ka vienas kabīnes sanitārās apkopes reize izmaksā 3,12 eiro. 

“Tajā skaitā apkopes reizē ir ieskaitīti izdevumi gan par šķidrajām ziepēm, gan par tualetes papīru, gan arī transporta izdevumi. Tā, ka rēķiniet – viss ir ļoti adekvāti,” norādīja Mutjanko. 

Katru dienu katra kabīne tiekot nodrošināta ar 250 mililitriem šķidro ziepju.  

“Dienā tie ir 12,66 litri uz 51 kabīni. Litrs ziepju varētu izmaksāt 2–3 eiro,” teica Mutjanko.  
Tādējādi gadā publiskajās tualetēs tiek uzpildīti vairāk nekā 4650 litri šķidro ziepju, un tas izmaksā 9300–13 950 eiro, bet vairums gadījumu ziepju tualetē nav. 

Ar tualetes papīru situācija līdzīga. Kaut gan vienai kabīnei paredzēti vidēji 2,2 lielie ruļļi dienā, un mēnesī tiek izlietoti 3413 ruļļi, tualetes papīrs, kā pārliecinājās raidījums “4. studija”, sabiedriskajās labierīcībās joprojām ir deficīts. 

Mutjanko skaidroja –

iemesls, kāpēc gandrīz nevienās labierīcībās neesot pieejamas ziepes, ir tāds, ka tās zogot. Tāpat esot arī ar tualetes papīru. 

“Ir pat tik tālu, ka, ja nav iespējas dabūt tualetes papīru ārā no tualetes papīra turētāja, tad tas vienkārši tiek notīts uz rokas un ielikts somiņā,” stāstīja Mutjanko.

Mājokļu un vides departamenta pārstāve sola, ka visām šīm problēmām kopā ar labierīcību uzturētāju tiks meklēti risinājumi.

“Esam ierosinājuši meklēt risinājumus gan par tualetes papīra turētājiem, gan par ziepju traukiem. Tai skaitā arī par bloķēšanas sistēmām ieejas durvīm, un, iespējams, ka mēs arī atradīsim kādus citus risinājumus, mūsdienīgākus, modernākus, ņemot vērā citu valstu pieredzi šajos jautājumos. Ja tas neizdosies, acīmredzot, būs uz durvīm jāuzliek paziņojumi “Lūdzu, tualetes papīru ņemiet paši līdzi, un tieši tāpat arī – ziepītes,” sacīja Mutjanko. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt