Dienas ziņas

Pie Kara muzeja apskatāms karā cietušais “Orļiks”

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ogrē atklāj vides objektu “Ukrainas vainags”

Ogrē atklāj vides objektu «Ukrainas vainags»

Pie Ogres rajona slimnīcas trešdien, 2. novembrī, atklāts Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu veidots vides objekts "Ukrainas vainags", kas ataino cilvēku ciešanas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. Kā atklāšanas pasākumā atzina Ukrainas vēstnieks Latvijā, objekts apliecina Ogres novada un visas Latvijas dziļu cieņu un atbalstu Ukrainai.

Ogres rajona slimnīcas skulptūru dārzā atklātā vides objekta "Ukrainas vainags" centrā ir viens no ukraiņu senākajiem simboliem. To apvij septiņas skulptūras, kas pauž dažādos emocionālos stāvokļus kara laikā.

"Te ir tas centrālais vainags, kam reizē ir dažādas nozīmes nozarēm. Tas traģiskais bēru vainags, bet reizē arī ukraiņu kultūrā, tāpat kā ļoti daudzās kultūrās, vainags simbolizē šķīstību, auglību,  tīrību, un tad reizēm šis piemineklis ir atspoguļotas visas kara šausmas un ciešanas, bet reizēm tomēr tā ir cerība," klāstīja LMA students Arvis Kantiševs.

Skulptūras veidojuši četri LMA studenti tēlnieka Valda Barkāna vadībā. Jau vairāku gadu garumā, akadēmijai sadarbojoties ar Ogres pašvaldību, studenti gan pilsētvidei, gan slimnīcas parkam veido dažādus vides objektus. Un šī gada sākumā, izdzīvojot sāpes un līdzpārdzīvojumu ar ukraiņu tautu, radās ideja par "Ukrainas vainagu".

"Šeit ir konkrēti paņemti no Ukrainas dokumentālajiem foto, kas uz to  laiku bija internetā, viņi atlasīja pašus spēcīgākos, iespaidīgākos attēlus, kas viņus visvairāk iespaidoja," stāstīja LMA docents, tēlnieks Valdis Barkāns.

LMA studente Linda Līva Mora: "Mēģināju parādīt ciešanas un tajā pašā laikā spēku, ka šīs figūras joprojām turas un stāv, lai arī kam nebūtu iets cauri."

LMA studente Anastasija Peļņa: "Es gribēju, lai mēs izdarām tā, ka cilvēki paskatīsies un vispār padomās par karu, vispār to situāciju, kas notiek un kaut kā palīdzēs citiem."

"Kad tu paskaties un padomā, kas notika ar cilvēkiem Bučā, Izjumā un citur, cik tas ir bīstami būt šādā situācijā. Iespējams, šīs skulptūras parāda piemērus cilvēkiem," teica Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko.

Ogres rajona slimnīcā šobrīd strādā 18 ārsti un māsas no Ukrainas. Viņu vidū arī ķirurgs Vladimirs Milolehovijs, kurš Ogrē ar ģimeni vasarā ieradās no Severodoneckas. Viņš stāstīja, ka skuptūras, no vienas puses, ataino Latvijas cilvēku cieņu pret ukraiņiem, no otras puses – sāpes, ko ik dienas izjūt tostarp viņš, esot neziņā par radiem, kuri palikuši Ukrainā.

"Diemžēl ar viņiem sakaru šobrīd nav un ir grūti par to runāt. Cenšamies ar saviem tuviniekiem sazināties, bet jau divus mēnešus sakaru nav," atzina ārsts no Ukrainas.

"Mēs esam raduši iespēju daudziem no viņiem, kuriem ir bērni, nodrošināt dzīvojamo platību gan pansionāta, gan mūsu dienesta kopmītnē, gan šajā ārstu mājās," piebilda Ogres rajona slimnīcas valdes loceklis Dainis Širovs.

Kā atklāšanas pasākumā atzina Ukrainas vēstnieks Latvijā, šis ir pirmais šādā veida objekts Latvijā, kas veltīts Ukrainai, un Ogres novada iedzīvotāji un Latvija apliecina dziļu cieņu varonīgajai un drosmīgajai ukraiņu tautai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti