Daugavpilī labiekārto suņu pastaigu laukumus

Oficiāli Daugavpilī ir piecas pilsētas komunālās saimniecības aprīkotas suņu pastaigu un trenēšanas vietas. Dažas no tām laika zoba un pašu iedzīvotāju nevērīgas vai pat kaitnieciskas darbības dēļ ir zaudējušas savu estētisko un funkcionālo nozīmi. Tāpēc pašvaldība ķērusies klāt pie šo „suņu laukumu” savešanas kārtībā un pielāgošanas suņu treniņiem.

Daugavpilī labiekārto suņu pastaigu laukumusSilvija Smagare

Īru terjera Bellas saimniece Svetlana mīt dzīvoklī Daugavpils centrā. Tāpēc suņa pastaiga svaigā gaisā ir obligāts ikdienas rituāls, iegriežoties arī publiskajā suņu pastaigu laukumā Esplanādē.

„Laukums ir patālu, taču reizi dienā tur iegriežamies. Tas ir jauki, ka suns var brīvībā paskriet. Tur var bumbiņu pamētāt, paskriet, ar citiem suņiem viņa sadraudzējas. Tā ir komunikācija tāpat kā cilvēkiem,” saka Svetlana.

Suņu pastaigu laukums Daugavpilī

Saskaņā ar Lauksaimniecības datu centra mājdzīvnieku reģistra datiem Daugavpilī mīt aptuveni 4000 suņu, taču reāli to skaits, protams, ir lielāks. Un suņiem pilsētvidē ir nepieciešamas īpaši aprīkotas vietas, kurp suņu saimnieki var savus mīluļus aizvest pastaigā. Šobrīd šādu iespēju ir nepietiekami, atzīst Latgales Reģionālā dzīvnieku mīļotāju centra prezidents Gunārs Hmeļņickis.

„Ir Ministru kabineta izdotie suņu labturības noteikumi, kur aprakstīts, cik bieži ar suni ir jāstaigā – vismaz divas reizes dienā, vismaz pa pusstundai. Un, ja šos noteikumus ievēro, kur tad ir jāstaigā. Katram cilvēkam jau gribētos savā mikrorajonā šādus laukumus redzēt, nevis tikai dažus pa visu pilsētu,” saka Hmeļņickis.

Risinājums ir labiekārtot publiskos suņu pastaigu laukumus. Un pašvaldība šai dzīvnieku labturības jomai šobrīd ir pievērsusies.

„Pilsētas centrā un mikrorajonos lielākais iedzīvotāju skaits ir koncentrēts daudzdzīvokļu mājās, kur ne vienmēr ir vieta, lai nodrošinātu mājdzīvniekiem pastaigas. Tāpēc pašvaldība ir caurskatījusi savu nostāju pret dzīvnieku labturības noteikumu ievērošanu tieši caur šo publisko pastaigas laukumu izveidošanu,” norāda Daugavpils domes izpilddirektore Sabīne Šņepste.

Pašlaik savesti kārtībā un ar jaunajiem suņu trenažieriem aprīkoti vairāki publiskie suņu pastaigu laukumi. „Jaunās suņu apmācības ierīces top SIA “Labiekārtošana-D” pēc mūsu – Komunālās saimniecības pārvaldes – pasūtījuma.

Suņiem tāpat kā cilvēkiem arī vajag socializēties, un pastaigu laukumi šo problēmu palīdz risināt.

Šobrīd jau uzstādītas piecas iekārtas un tuvāko nedēļu laikā vēl divas pievienosim. Tās ir iekārtas suņu dresūrai, lai palīdzētu iztērēt to uzkrāto enerģiju,” skaidro Daugavpils komunālās saimniecības pārvaldes komunālinženieris Oļegs Krukovskis.

Suņu pastaigu laukums Daugavpilī

Labi aprīkoto un iežogoto laukumu parkā pie Daugavpils Gubiščes ezera regulāri izmanto Deniss sava suņa – septiņus gadus vecā zelta retvīvera Džeisona – treniņiem.

„Šie trenažieri ir labi suņa spēka attīstībai.

Tie darbojas uz dažādām muskuļu grupām, piemēram, ķepu nostiprināšanai. Viņam te ļoti patīk riņķis, caur kuru var lēkt,” stāsta Deniss.

Suņu publiskie pastaigu laukumi Daugavpilī tikšot labiekārtoti arī turpmāk. Arī nākamajam gadam jau nosprausti plāni. To apliecina inženieris Oļegs Krukovskis:

„Labiekārtošanas darbus paredzēts turpināt arī nākamgad, sakārtojot žogus, uzstādot atkritumu tvertnes un jaunus soliņus.”

Labiekārtoti publiskie suņu pastaigu laukumi pilsētā ir būtiski ne tikai infrastruktūras sakārtošanas un mājdzīvnieku labturības ziņā. Tie ir objekti, kas ļauj dzīvniekiem socializēties, bet to saimniekiem, izmantojot šīs iespējas, būt atbildīgākiem pret saviem mīluļiem.

Suņu pastaigu laukums Daugavpilī
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt