Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Trīs brīvdabas klavieres Jūrmalā

Arī šovasar Jūrmalā pieejamas brīvdabas klavieres

Ceturtdien Jūrmalā, Dzintaros, pie izejas uz jūru Turaidas ielas galā ar improvizētu akustisko koncertu oficiāli atklās Jūrmalā izvietotās brīvdabas klavieres. Mūzikas instrumenti, mākslinieku apgleznoti, publiskai muzicēšanai novietoti trīs dažādās vietās, kas ir par vienu vietu vairāk nekā pērn.

Jaunpienācējas, kuru dizaina tēma ir “Ābols”, atrodas Dubultu Kultūras kvartālā zem vēsturiskās ābeles, kas saglabājusies no laika, kad kvartāla teritorijā atradās Luda Bērziņa un mācītāja Šmidhena ģimnāzijas ābeļdārzs.

Klavieru dizaina idejas autori un īstenotāji ir Jūrmalas Mākslas skolas audzēkņi. Vēl vienas klavieres, kuras ir apgleznojusi māksliniece Agnese Bule, atrodas pie Bulduru Izstāžu nama, un uz tām attēlota ideja par došanos jūrā. Savukārt Turaidas ielas galā pie jūras novietoto klavieru vizuālo tēlu šovakar atklāšanas pasākumā pārveidos mākslinieces Dace Ziemele un Māra Mozgire.

Viņas sola radīt “Krāsu upi mūzikai”. Brīvā dabā klavieres atradīsies līdz vasaras beigām, kamēr vien instrumenta stāvoklis un laikapstākļi būs atbilstoši. Pamanot nevīžīgu izturēšanos pret instrumentu, pašvaldība aicina līdzcilvēkiem par to aizrādīt, kā arī lietus laikā apsegt instrumentu ar pārvalku, kas piestiprināts instrumenta aizmugurē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pilsētvide
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti