VIDEO: «Toyota» izmēģina autopilota automašīnu

Japānas autoražotājs “Toyota” veic testus, lai pilnveidotu automašīnas, kas spēj pārvietoties bez vadītāja. Pārbaudēs sasniegti būtiski panākumi, taču vismaz pagaidām datori vēl pilnībā cilvēku aizstāt negrasās.

Baltā automašīna nemanāmi saplūst ar pārējo Japānas galvaspilsētas Tokijas satiksmi, taču, ja citi vadītāji uzzinātu, kas vada tieši šo auto, pārsteigums būtu neviltots – tam dots vārds "lielceļu palīgs", jo šī mašīna spējīga bez šofera vadīšanas veikt vienu no būtiskākajiem un bieži vien arī salīdzinoši bīstamajiem manevriem – joslu mainīšanu, iekļaujoties plūsmā.

Šī Japānas autobūves giganta “Toyota” ražotā automašīna "Lexus GS" aprīkots ar neskaitāmiem sensoriem un ļoti precīziem navigācijas datiem, kas ļauj pašam auto lemt par apstākļiem uz ceļa un pieņemt lēmumu, pa kādu trajektoriju un ar kādu ātrumu pārkārtoties no vienas joslas uz otru. Šīs tehnoloģijas izstrādātāji cer, ka šādi auto ar pilnīgi autonomu spēju pārvietoties bez vadītāja būs pieejami katram pircējam 15 gadu laikā:

"Šī automašīna jau tagad var veikt daudzas vadītāja darbības uz lielceļa bez cilvēka iejaukšanās. Mēs gribētu šo tehnoloģiju komercializēt līdz laikam, kad Tokijā notiks 2020.gada olimpiskās spēles," sacīja uzņēmuma menedžeris Moritaka Jošida.

"Toyota" nav vienīgā no autobūves kompānijām, kas izstrādā šo tehnoloģiju. Piemēram, tās konkurents “Honda” strādā pie autonomas mašīnas sadarbībā ar “Google”. Pagadām gan abi uzņēmumi atzīst, ka darba vēl ir daudz un ne viss ir atkarīgs no auto ražotājiem, ņemot vērā, ka šīm mašīnām nepieciešamas ļoti precīzas kartes. Tomēr tas nav mazinājis nākotnes tehnoloģiju attīstītāju pārliecību, ka nākotnē tieši šādā veidā pārvietosies lielākā daļa cilvēces un tas spēs samazināt satiksmes negadījumu skaitu, ņemot vērā, cik bieži tos izraisa cilvēka kļūdas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motori
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti