Rīta Panorāma

Ukrainā neizdodas pilnībā atjaunot enerģijas padevi

Rīta Panorāma

Virs ASV notriekts vēl viens lidojošs objekts

Norvēģijas eksperti iesaka ziemā braukt ar uzsildītu elektroauto

Norvēģijas eksperti iesaka ziemā braukt ar uzsildītu elektroauto

Jau tuvākajā desmitgadē pasaulē pamazām pāries uz elektromobiļiem, un šim transporta veidam ir savas īpatnības. Eksperti Norvēģijā veica testus ziemas apstākļos, un uzsver, ka tos efektīvākus padara auto "uzsildīšana" pirms braukšanas.

"Daudzām automašīnām ir tā dēvētā pirmsuzsilde. Ja jums mājās ir iespēja uzlādēt auto un tas ir pievienots iekārtai, varat izmantot priekšsildīšanu un neizmantot automašīnas akumulatoru. Ja jūs sāksit braukt ar siltu, nevis aukstu akumulatoru, jūs veiksit lielāku attālumu. Ir liela atšķirība," norādīja Norvēģijas Automobiļu federācijas pārstāvis Nils Sodals.

Bija zināms, ka aukstums samazina akumulatoru darbības laiku, taču eksperti nolēma to pārbaudīt praksē kalnainā reģionā uz sniegotiem ceļiem. Laikā, kad temperatūra svārstījās no nulles līdz -19 grādiem, pilnībā uzlādētām automašīnām bija jābrauc, līdz tās bija spiestas apstāties.

Visgarāko distanci veica "Tesla S" modelis, taču šoreiz svarīgāka bija atšķirība no ražotāja norādītajiem parametriem. Tāpēc uzvarēja "Maxus Euniq 6", kas "zaudēja" desmito daļu uzlādes laika un distances, "Teslai" šīs rādītājs bija apmēram 16%, bet zaudētāja bija "Toyota BZ 4 X" ar gandrīz 36%.

Eksperti uzsver, ka nevēlējās noteikt labāko vai sliktāko mašīnu, bet gan likt padomāt cilvēkiem pirms to iegādes. Laikā, kad daudzviet vēl nav labi attīstīts uzlādes staciju tīkls, tas pirmkārt ir svarīgi "ziemas" braucējiem lauku reģionos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti