Mopēda vadītājiem būs jākārto vadīšanas eksāmens

Lai uzlabotu mopēdu vadītāju drošību un kopējo ceļu satiksmes drošību, no 1. aprīļa topošajiem mopēdistiem vadītāja apliecības iegūšanai jākārto ne tikai teorijas eksāmens, bet arī transportlīdzekļa vadīšanas eksāmens.

Ceļu satiksmes drošības departaments (CSDD) informē, ka līdztekus teorijas pārbaudījumam ar 20 jautājumiem topošajiem mopēdistiem būs jādemonstrē zināšanas par mopēda uzbūvi un laukumā jāizbrauc figūras.

Jautājums par mopēda uzbūvi pārbaudīs eksaminējamā zināšanas par riepām, motora dzesēšanas sistēmu, eļļu, bremzēm, apgaismes ierīcēm, kontroles mēraparātu paneli, brīvkustības pārbaudi, kā arī ķēdi vai siksnu, vai kardānkrustiņu.

CSDD laukumā būs jāizbrauc figūras, ievērojot Ceļu satiksmes noteikumu un drošības prasības. Patstāvīgi jākontrolē transportlīdzeklis un jāizpilda figūras: "iestumšana gabarītvārtos", "astotnieks", "laipa", "čūska", "izvairīšanās no šķēršļa nebremzējot", "izvairīšanās no šķēršļa bremzējot", "stoplīnija" un "slaloms".

Mopēdi un to vadītāji katru gadu ieņem arvien stabilāku vietu ceļu satiksmē, turklāt lielai daļai vadītāju mopēds ir pirmais patstāvīgi lietotais motorizētais transportlīdzeklis. Ik gadu palielinās arī reģistrēto mopēdus skaits - šobrīd tas pārsniedz 25 tūkstošus, un katru gadu to skaits pieaug vidēji par diviem tūkstošiem vienību. 2013. gadā mopēdu vadītāju apliecību ieguva 1950 vadītāju, kas ir par 20% vairāk nekā 2012. gadā. Arī aizpildīto administratīvo protokolu skaits mopēdu vadītājiem palielinās. Divu gadu laikā fiksēto pārkāpumu skaits pieaudzis līdz aptuveni 2300 vienībām.

Mopēds ir transportlīdzeklis, kura motora tilpums nepārsniedz 50 kubikcentimetrus un braukšanas ātrums nepārsniedz 45 kilometrus stundā. Mopēda AM kategorijas vadīšanas apliecību var iegūt no 14 gadu vecuma. Transportlīdzekļu vadītājiem, kuriem ir tiesības vadīt A, B, C1, D1, C vai D kategorijas transportlīdzekļus, atļauts vadīt arī mopēdus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti